Avatar uživatele
pusinka50

Babička z Moravy dělala výtečné osmahnuté brambory omaštěné sádlem s česnekem a zapíjelo se to kefírem, umíte to někdo?

Je to jednoduché, ale recepty na netu se mi nějak nezdají. Určitě brambory s česnekem neprotřepávali , brambory byli krájené jen podélně na půlku a nebyli nijak poškozené. Tak jak tam dostat ten česnek?? A sádlem jen potřít pečicí papír nebo omastit každou bramboru zvlášť a při pečení obracet? Na jakém stupni el. trouby a jak dlouho?
Doplňuji:
Efchen, děkuju, ale těch receptů je velká spousta a každý jiný. Otázka zní, jak je počesnekovat rovnoměrně? Mně napadlo, jestli se brambory před pečením nepotřou rozteklým sádlem s česnekem? Ale česnek dlouhou tepelnou přípravou ztrácí chuť, tak nevím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? manon, johana 56, anonym, Wang, anonym před 4264 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Efchen

Hledala jsem to na netu a nasla jsem jen toto:
http://www.re­cepty.cz/recep­t/pulky-s-cesnekem-11094

Sama nevim,jak se to pripravuje,ale co takhle se zeptat nekoho z rodiny? Kdo jeste pamatuje,jak to babicka delavala…?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pusinko50, takhle moje babička opékala uvařené brambory. Na pekáč nebo na pánev dala sádlo, na plátky nebo čtvrtky pokrájené uvařené brambory a posypala to zvrchu nasekaným česnekem. Zapekla, promíchala a nechala dopéct.
Dají se samozřejmě opéct i syrové brambory, ale tam bych ten česnek přidala až krátce před dopečením.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Já to dělám dodnes a podle babičky tak,
že syrové brambory ve slupce dám na pečící papír, větší rozpůlím, ůplně velké na kolečka a malé jen probodnu vidličkou (aby nepraskly), osolím, malinko kmínu a peču do světlehnědé barvy (kolečka otočím). Na talíři omastím a přidám namačkaný česnek.
Jinou možností je hotové, horké brambory nejdříve vysypat do hrnce, omastit, přidat ten česnek, přikrýt pokličkou a protřepat. Teprve pak se servíruje.
Chutná samotné i bez kefíru !! )
Doplňuji:
Ještě k tomu – plech je suchý, papír taky, bez omastku. Ten se dá až pak a půlky brambor leží na slupce. Pozná se tak podle barvy na řezu jejich upečení. Otáčí se jen případná kolečka, jsou po jedné straně hotova dříve než půlky a proto je hotovo vše naráz. Podle mne jsou nejlepší malé, jen probodané brambory. Samozřejmě, jí se to celé i se slupkou – je lehce křupavá.
Jedná se o originání recept z Moravy. Dobrou chuť přeji !

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Tedy přesně nevím, jak vypadaly ty babiččiny brambory, ale já bych pekla ve slupce předvařené – z jedné strany – na vymaštěném plechu tak na 180 stupňů, potřela pak uprostřed pečení česnekem se solí a trochou mléka, otočila, potřela i druhou stranu a dopekla. Čas pečení – podle toho, jak moc by měly být dozlatova. 30–40 min. tipuji.
Doplňuji:
Přidám taky to, co chutnalo a chutná u nás a je to od babičky: Syrové oloupané brambory se nastrouhají na tenké plátky – jako okurky na salát. Promíchají se solí a kmínem a pečou se dozlatova v sádlem vymaštěném pekáčku a vrch taky omaštěný. No a ten kefír k tomu. Jo, to můžu :) Ty nezdravé kůrčičkové jsou samozřejmě nejlepší :)

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Přesně stejný postup od Beera taky znám a používám. Jen bych pro úplnost ještě dodal, že se to peče dost zostra, přibližně teplotou kolem 200stC. A bašta převeliká 😁.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Pusinko, někdy zkus na plátky pokrájené syrové brambory dát na slabě vymaštěný pekáč, posypat solí, kmínem, cibulí nakrájenou na kolečka a kousky anglické slaniny (natrhat plátky). Zapeč, opatrně promíchej a nechej dopéct. Je to opravdová dobrota a s kefírem nebo podmáslím skvělá večeře.

před 4264 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek