Babička přišla ze dvorka a křičela: „Ježíši Kriste, všechny vejce čisté.“ Co tím myslela?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě se babička podívala pod slepici, která seděla na vejcích, ale nic se nedělo, kuřata se stále neklubala, vejce byla „čistá“, nebyl v nich zárodek. Nasadila zřejmě snesená vejce od slepice, která žila bez společenstvím kohouta. Takže ji neměl kdo oplodnit, pářit se s ní, tedy předal jí sperma. I u slepic jsou třeba dva partneři, aby vznikl zárodek a nový tvor.

Když rodiče chovali slepice, také se nám to stalo. Máma vyměnila vejce se sousedkou, dala je pod kvokající slepici. Stále čekala a čekala, marně. Bohužel, sousedka mámě neřekla, že slepice žijí v hejnu bez kohouta.

Další odpovědi
zjentek

Já myslím, že v kurníku vyjímečně našla neposmolený vejce. Jistě měla potřebu za to někomu poděkovat, tak si vybrala Ježíže, což je nefér vůči těm slepicím. Asi byla unešena usporou za vodu při mytí vajec, čistou podestýlkou v kurníku, atd.