hawranek

Azyl Rita…

Ahoj, shlédla jsem reportáž Soukromá dramata, kde se mluvilo a azylu Rita- nyní Azyl Naděje. Chci se zeptat, jestli nemá někdo z vás zkušenosti s tímto azylem- zda jim někdy něco posílal nebo tak. Jde mi o důvěryhodnost jejich nových stránek (http://azyl-nadeje.webnode.cz/). Nerada bych, abych někam něco posílala a dorazilo to tam, kam nemá…
Doplňuji:
Lidé si častokrát způsobují utrpení sami a ještě trápí zvířata. Co se týče lidí, každý rok chodím s prodávat „kytičky“ (boj proti rakovině), kolik let jsem byla králem v tříkrálové sbírce (i když jsem potom většinou týden nemohla mluvit, protože obcházet byty a baráky v tý zimě a pořád zpívat není pr*el), kupuju si pastelky, kupuju si náramky od světlušek, posílám dms…já myslím, že pro lidi toho dělám dost.

Odpovědi
arygnoc

no asi je to jasné již z odkazu.

osobně:
na světě je dost LIDSKÉHO utrpení, proč raději nepomoct lidem?

doplněno:

u lidí platí to samé co u zvířat – také ne všichni se dostali do problémů svou vinou (nelze zobecňovat).
Právě proto, že jsem cynik, si myslím, že příliš se vážeme na zvířata (proč má tolik mladých párů raději psa jako dítě?) a čím dál tím více nám tvrdne srdce ve vztahu k lidem (i když ne všichni si to zaslouží).
Resumé: pomoci (i lidem) nikdy není dost.
Zkuste třeba pozvat nějaké cizí bezďáče (potřebné) na večeři (nemusí to být domů a ani do Hiltonu, a bez alkoholu). Já to tak někdy dělám i mimo Vánoc (ale fakt jen někdy, ne příliš často).

tereza7

Dobrý den, ohledně Azylu Naděje bych ráda přidala mou zkušenost, jelikož jsme si z tohoto útulku odvezly před Vánoci pejska. Když jsem poprvé viděla jejich stránky a fotogalerii byla jsem celkem zhrozená a bála se v jakém prostředí ti pejsi žijou a jak je o ně postaráno. Ale jakmile jsme dorazili na místo a viděli s jakou láskou a zapálením se majitelka útulku paní Harigelová s manželem a jejich kamarádem o psy starají a jak se ti psi můžou přetrhnout aby byli v jejich blízkosti, úplně mě to odzbrojilo. Vyslechli jsme si příběhy jak se k nim který pejsek dostal i jak se určití lidé pokusili zneužít jejich jméno k vlastnímu obohacení a od té doby se jim snažíme pomáhat také. Takže pokud chcete přispět nějakému útulku, ať už peněžně nebo materiálně, určitě bych tohle místo doporučila.