Hykam

Až se slunce střetne s měsícem a proletí šípý střelců, noc bude bez vetřelců

Neznáte někdo odpověď, děkuji
Doplňuji:
Měla by to být hádanka

Nejlepší odpověď
barnajka

A nemohlo by to být svítání nebo prostě ráno?

Tím střetem měsíce a slunce je moment, kdy ráno začne vycházet slunce.
Sluneční paprsky (=šípy střelců) trhají noční tmu, rozednívá se, postupně mizí hvězdy (=vetřelci noci)…

Nevím, jenom střílím od boku.
A sama jsem zvědavá na odpověď – snad to někdo uhodne :)

Další odpovědi
bolak

Nojo, tak já už se jen můžu opičit a doufat že se na to nepřijde.

„slunce střetne s měsícem“ – tam je to jasný, slunce a měsíc jsou oba ve stejnou chvíli na stejném místě (na obloze)

„proletí šípy střelců“ – sluneční paprsky, dokonce i ve fyzice a v optice se často sluneční paprsky kreslí jako žluté šip(ky)

„noc bude bez vetřelců“ – hvězdy jako oči které nás pozorují

čili bude to to >svítání< (dalo by se taky použít rozednívání nebo východ slunce, ale vzhledem k tomu jak byla ta otázka položena…bude to svítání)

*Takhle střílet odboku bych taky chtěl uměť. :)

tom004

Nevím jakou odpověď máš na mysli,ale připomíná to nějaký úryvek ze „Ságy o zaklínači“. Ale,to je asi mimo.

No,tak hádanku vzdávám. :)A mám dojem,že to barmajka vystihla přesně.