mladek

Až mi skončí 5ti měsíční podpora ?

Co se mnou bude,když nenajdu prácic a mě skončí 5ti měsíční podpora na ÚP ? Vyřadí mě z úřadu? Nabídnou mi rekvalifikaci? Budu si muset platit nějaké pojištětní?

Děkuji za Vaše zkušenosti.

Nejlepší odpověď
anonym

Po skončení vyplácení podpory Tě z ÚP nevyřadí. Přestaneš ale pobírat podporu a budeš se muset obrátit na sociálku, aby Ti poskytla dávku, na niž budeš mít dle zákona nárok. Nebude to nic moc. Stát za Tebe bude platit pojištění do té doby, než budeš z evidence ÚP opravdu vyřazen.

Další odpovědi
anonym

Ocko to správně píše.Jenže když budeš chtít sociální podporu, tak nejdříve budeš muset prokázat (a nebo prodat )jestli nemáš auto, pokud žiješ v domácnosti s více členy, tak se sečte jejich příjem a zprůměruje se to a pak z toho vypočítají sociální minimum na člena domácnosti, musíš doložit kolik platíš nájem či jiné výdaje v domácnosti.Zkrát­ka než oni ti vyplatí nějakou podporu, tak budeš potřebovat fůru papírů.Ale také záleží na každém sociálním ůřadě co si ještě vymyslí.
Já žiju v rodinném domku a nepřiznali mě žádné výdaje (jedině Inkaso, přece nebudu schovávat paragony za každý pytel cementu, hřebíky či prkna na různé opravy baráku) a ti co bydleli v paneláků tak jim přiznali nájem, topení, vodu atd.
Takže panelákoví lidi dostali podporu a já ne.

marijakes

Je to tak jak píše očko a lahny, ale lahny nemá tak docela pravdu v tom, že panelákoví dostanou a barákoví ne. Záleží na počtu osob v rodině a jejich příjmech. Koeficienty pro stanovení nároku na dávku jsou nastaveny přísně a v neprospěch žadatele. Tzv Píspěvek v nouzi je opravdu nuzný a to běhání a dokazování je docela horor. Příjmy ostatnách členů rodiny se musí předkládat každý měsíc.Můj dospělý syn nedostal ani korunu, protože já s manželem jsme měli dohromady akorát tu hranici, takže dávka přiznána nemohla být. A žijeme v paneláku.

Nicozjb

budete žádat o dávku v hmotné nouzi která se odvíjí od životního minima kdy pro jednotlivce to dělá 3410 jiné to bude v případě že bydlíte s více lidmi pak budou posuzovány vaše společné příjmy ty se dokládají 3měsíce zpětně takže záleží na víši podpory jistli na to dosáhnete v prvních 2měs.

anonym

pro marijakes
Špatně jsem se vyjádřil.Také jsme nedostali nic, protože manželka vydělávala a děleno dvěma nám to dávalo víc než základní minumum na rodinu.ALE PANELÁKOVÍ DOKÁZALI DÁT VÍCE DOKLADŮ NA VÝDEJ DOMÁCNOSTI než já.Čili jim ten průměr základního minima vyšel nižší než mě.
Jak jsem psal, neskládal jsme všechny účty co jsem kdy za rok potřeboval koupit na opravu baráku.Mě nechtěli ani započítal do průměru pojistku za barák, pojištění domácnosti atd.Že prý to nemusím platit a ušetřím.Zrovna tak, mám staré auto Š120 a NUTILI MĚ HO PRODAT a zase prý budu mít na několik měsíců z čeho žít.