chachar1922

Až bude nejhůře, budete zavření doma, anebo budete bránit?

Jedni lidé si jsou vědomi toho co se děje, druzí si to nechtějí připustit a další nadávají u televize.
A já se ptám – vnímáte to jako věc, která je schválně řízena, anebo jako něco, co se paní Merkelové a EU nepovedlo?
Je v tom totiž velký rozdíl.

Další otázka, až bude nejhůře, probudíme v sobě blanické rytíře, anebo budete zavření doma? Budete bránit to, za co naši předci umírali, nenecháte si vzít naše české symboly, nedáte svou vlast? Dokážeme se semknout konečně jako národ a posbíráme všechnu odvahu, abychom se postavili konečně nejen té vládě, co nám vládne, ale i té velké vlně, kterou máme už za rohem?

Ať je to jak chce – bez boje není vítězství a můžeme jen doufat, že nás to nejhorší mine.

Mrkněte se tady, pokud to někdo ještě neví – (nevím jaké informace vám říkají v televizi). Opakování matka moudrosti. http://gunlex­.cz/clanky/hlav­ni-clanky/2224-otevreny-dopis-strelcum-a-majitelum-zbrani

lexx – co je špatného na tom, že si vážím toho co druzí v minulosti udělali a hodlám si z toho něco vzít ? A nemyslím tím " za co předci umírali" cinkání klíčemi.
Myslím tím ještě a ještě a JEŠTĚ dávnou historii. Historie pro mě nezačala rokem – například- 1989 ale začala pro mě už tehdy v době keltů. A bohužel, jsem nebyla ani v plenkách. :) Nevím proč tolik negativního příspěvku, myslím že v dnešní době je takových mladých lidí jako já méně než je potřeba a už si těch hodnot nikdo neváží. Má úcta :)

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím, kdy bude nejhůř, kdyby k tomu došlo, bránit se budu.

Další odpovědi
zjentek

hodně záleží, jaký zrovna bude roční období ..touto dobou koukám do krmítka, takže jestli to přijde kolem těch svátků, tak maj smůlu- nepomůžu.

Drap

To co kdo bude něco dělat až něco bude, je jen pouhá spekulace. Ze zkušenosti je známo, že pokud nějaká obdobná situace nastane je většinou všechno uplně jinak.
A až bude nejhůř, tak nevím, jestli tu pravou chvíli rozpoznám. Podle mého gusta,. bych řekl že už to stačilo a bylo by nejlépe, když do budoucna by bylo jen lépe.

Kelt

Známe příklady lidí z obou konců spektra: vlastenci i zrádci. Jak bych se zachoval? Nevím. V extrémních situacích dokáže člověk neuvěřitelné věci.

lexx

chachare, cos dělal (například) v listopadu 1989 ? bránil „to, za co naši předci umírali“
nebo zvonil klíčema na Václaváku, tleskal u TV opilci Havlovi a faráři Malému na Letné ?

orwell

K první části otázky: Tato věc je nepochybně velmi sofistikovaně připravena a řízena s jasným cílem. Kdo za tím stojí je rovněž jasné. Stačí si položit otázku: Komu to prospívá? Informací na síti je dost. O nějaké chybě, jakože se to někomu nepovedlo, nemůže být ani řeči. Naopak, povedlo se to perfektně! A to je teprve začátek, to hlavní nás teprve čeká.
No a k té druhé části otázky: Každý normální člověk s pudem sebezáchovy se v případě ohrožení života brání. Otázkou je, bude-li čím. A protože se politici bojí vlastního národa (ani se jim nedivím), je třeba lidem zabavit zbraně. Ono by je totiž mohlo napadnout pozvednout je nejdřív proti těm, co tento stav „mají na triku“ třeba už jenom tím, že kromě řečí nic nekonají a nebo to přímo podporují. To zavání nebezpečně vlastizradou a za to se obvykle neudělují podmínečné tresty. Ve Švýcarsku například mají záložáci vojenskou výstroj i výzbroj doma. Takže asi tak nějak, jak to vidím ve zkratce já.

Reezo

Násilí ještě nikdy nic nevyřešilo. Možná je to krátkodobé řešení, ale vždycky se objeví odpor. Navíc vlastenectví dle mého názoru je naprostý nesmysl.

arachis

Na boj už je pozdě.Snad kdybychom byli sami za sebe,ale jsme v unii,takže už nic nenaděláme a jako „správní“ Češi sklopíme uši a budeme držet krok.