ten který je

Autorské právo u označení hudebního tělesa

Jak je to s pojmenováním hudební skupiny jejíž členem není v současnosti žádný původní člen či zakládající členové?Mám na mysli skupinu The Plastic People of the Universe,ve které není v současné době už žádný ze zakládajících členů.Může takto používat hudební těleso původní název?Když probírám torza různých hudebních skupin,v každé zůstal alespon jeden původní člen.Díky.:-)P.S.Nevím kam toto téma zařadit-snad právo a zákony.

Odpovědi
odpomass

Pokud vím, tak třeba Josef Janíček je ve zmiňované skupině prakticky od začátku (oni se především hned, jakmile se zakládající členové dali na hraní, nejmenovali The Plastic People of the Universe, název vznikl až po nějaký době), ale to je zase na jinou diskuzi. Jinak si myslim, že v tomto případě, pokud v tělesu nepůsobí zakládající členové a zároveň nemají nic proti používání názvu bez jejich přítomnosti, tak v tom problém neni. V těchto případech je asi vše o domluvě mezi členy.