tony2412

V jakém případě dojde k porušení autorských práv při stahování filmů?

když stahuju film z netu (datoid,bezva­data,uložto apod) tak neporušuju autorská práva?Nebo tam můžu nějaký film nahrát?Kdy nebo v jakém případě dojde k porušení autorských práv?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nahrát nemůžeš pokud k tomu nemáš právo, právě to autorské právo. Můžeš nahrát video, které jsi vytvořil. Stáhnout můžeš cokoli, nesmíš to však šířit dál.

Další odpovědi
arygnoc

držanie kópie dát (filmu, hudby, programu, tlačeného slova, ale i výtvarného diela, fotografie, …) je možné iba pre vlastnú potrebu.

poskytovanie týchto kópií čo i len bratovi je nezákonné.
to platí napr. i o nahratí nejakého filmu (nie vlastnej produkcie) napr. na uložto –

nahratie filmu na dátové úložisko a umožnenie jeho stiahnutia je nezákonné.
samotné stiahnutie zákonom riešené nie je, bohužiaľ, zákon to neposudzuje ani ako spolupáchateľstvo.

;-Q