Automobilova mini nehoda - nazor?

Dobry den, chtel bych se s Vami podelit o svuj pribeh. Stala se mi mensi automobilova metoda. Na parkovisti jsem zrejme vlastni chybou nedobrzdil auto a tuknul auto predemnou. Nabourane auto bylo starsi a poskrabane. Ja prispel akorat skrabancem od laku meho auta. Pres me blbe svedomi jsem zanechal listek s telefonem a omluvou. Majitel se ozval se zpravou, ze skoda byla vycislena nad 2500,-. A ze pripad je resitelny i pres policii. 90% lidi v men veku (20) by ujelo od nehody jelikoz se jedna opravdu o male skrabnuti ale prijde mi to opravdu prestrelene.. Navic cely nahradni dil jsem na mnoha portalech nasel 6x levneji. Jaky je Vas nazor a jak byste tento problem resili prosim? Mam na to jediny nazor.. Pro dobrotu, na zebrotu. Predem dekuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud máš uzavřené povinné pojištění, nelámej si s tím hlavu a nehodu nahlas pojišťovně.

Další odpovědi:

Zlatý

..."Pro dobrotu, na zebrotu."...
;-))
Ne - za ´blbost´ se platí...
A jak píše Barbakan - pravděpodobně tě ještě nezajímá ztráta bonusu, takže nehodu prostě na pojišťovnu nahlas.

Stříbrný

Proč to řešíš? Je to věcí pojišťovny.

Stříbrný

Pokud se nemýlím, pak v případě že spácháš škodu na majetku třetí (což pokud se nemýlím znamená nezůčastněné) osoby, jseš povinen přivolat policii.
A proč? Zřejmě právě proto, aby danou věc někdo v rámci možností objektivně zdokumentoval a předešlo se neshodám jaké popisuješ.
Jedna věc je cena dílu, druhá věc je cena jeho montáže. A pokud jde o karosářské díly, pak pokud se nemýlím jsou i značné kvalitativní rozdíly u různých dodavatelů/výrobců.
A jak to řešit teď? Pokud odmítáš cenu stanovenou poškozeným, pak netuším. Snad Barbakan ví co píše ;-)

Bronzový

Nehodu bych pojišťovně zatím nehlásila, příjdeš o bonus, nebo dostaneš malus:-(
Požádej ho, ať škodu písemně přesně vyčíslí, pak si ji nechej podle toho vyčíslit ty. Pak se s ním dohodni, on to jen zkouší, nedej se.

Stříbrný

Ahojojo,
ač se Vám to nebude líbit, vy jste ujel od nehody. Pokud to bude vyšetřovat policie, určitě dostanete sankci za ujetí od nehody.
Majitel požaduje 2500Kč, a na Vás je, zdali s ním usmlouváte cenu, nebo dodatečně OBA sepíšete záznam o dopravní nehodě, nebo odmítnete plnění a pak to bude šetřit pojištovna. Ale musím Vás pochválit, že jste zbaběle neutekl a zanechal na sebe kontakt.

Bronzový

Především po svých zkušenostech s tímto bych asi normálně a prachsprostě ujel!!
Ale protože jste se zachoval čestně,nahlásil bych to jako škodní událost své pojišťovně -ta si ohlídá aby nedala za stokorunový díl několik tisíc!!!Pokud by tě i pak dotyčný o něco uháněl-sděl toto: "nahlásil jsem škodní událost své pojišťovně a ostatní je jen a pouze v jejich režii ,svoji povinnost jsem si splnil a proto mi již nevolejte!!"A to že to může dát na policii-pokud jste nahlásil na pojiětovnu -zeptejte se je a proč by takovou banalitu měla řešit-neujel jste od nehody,škodu oznámil,třetí osoba v tom není,tudíž není to věc PČR!!!!
Zřejmě vykuk co si na Váš účet chce hodit auto do laku!!!
Dochy proč sem taháte škodu třetí osobě?On naboural své auto a auto poškozeného kde jste vzal třetí osobu?

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

kapitán: "policii volejte vždy, pokud při nehodě dojde k jakékoliv škodě na majetku třetí osoby například k poškození zaparkovaného vozidla, oplocení rodinného domu, náraz do sloupu veřejného osvětlení apod." Ta třetí osoba je zkrátka používaný termín pro osobu, která se nehody fyzicky nezůčastnila, ale byl poškozen její majetek. V tomto případě je to holt majitel bouraného vozu. Stejně mát epovinnost volat policii např. pokud se zrazíte na křižovatce a jedno auto (buď vaše, nebo auto druhého řidiče) je z půjčovny. Nehody jste se zůčastnil vy a řidič druhého vozu, ale byl poškozen majetek třetí osoby - půjčovny.

Stříbrný

Dochy

Odvolávám tu půjčovnu, podle informací co jsem našel tak kvůli půjčenému autu policii volat ze zákona nemusíte. Ale pokud vím, tak je požadavek na prošetření policií obvykle v podmínkách půjčoven.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.