Ahojojoj

Automobilova mini nehoda – nazor?

Dobry den, chtel bych se s Vami podelit o svuj pribeh. Stala se mi mensi automobilova metoda. Na parkovisti jsem zrejme vlastni chybou nedobrzdil auto a tuknul auto predemnou. Nabourane auto bylo starsi a poskrabane. Ja prispel akorat skrabancem od laku meho auta. Pres me blbe svedomi jsem zanechal listek s telefonem a omluvou. Majitel se ozval se zpravou, ze skoda byla vycislena nad 2500,–. A ze pripad je resitelny i pres policii. 90% lidi v men veku (20) by ujelo od nehody jelikoz se jedna opravdu o male skrabnuti ale prijde mi to opravdu prestrelene.. Navic cely nahradni dil jsem na mnoha portalech nasel 6× levneji. Jaky je Vas nazor a jak byste tento problem resili prosim? Mam na to jediny nazor.. Pro dobrotu, na zebrotu. Predem dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud máš uzavřené povinné pojištění, nelámej si s tím hlavu a nehodu nahlas pojišťovně.

Další odpovědi
gecco

…„Pro dobrotu, na zebrotu.“…
😉
Ne – za ´blbost´ se platí…
A jak píše Barbakan – pravděpodobně tě ještě nezajímá ztráta bonusu, takže nehodu prostě na pojišťovnu nahlas.

Emefej

Proč to řešíš? Je to věcí pojišťovny.

Dochy

Pokud se nemýlím, pak v případě že spácháš škodu na majetku třetí (což pokud se nemýlím znamená nezůčastněné) osoby, jseš povinen přivolat policii.
A proč? Zřejmě právě proto, aby danou věc někdo v rámci možností objektivně zdokumentoval a předešlo se neshodám jaké popisuješ.
Jedna věc je cena dílu, druhá věc je cena jeho montáže. A pokud jde o karosářské díly, pak pokud se nemýlím jsou i značné kvalitativní rozdíly u různých dodavatelů/výrobců.
A jak to řešit teď? Pokud odmítáš cenu stanovenou poškozeným, pak netuším. Snad Barbakan ví co píše 😉

zzzlatokopka

Nehodu bych pojišťovně zatím nehlásila, příjdeš o bonus, nebo dostaneš malus:-(
Požádej ho, ať škodu písemně přesně vyčíslí, pak si ji nechej podle toho vyčíslit ty. Pak se s ním dohodni, on to jen zkouší, nedej se.

cukrar

Ahojojo,
ač se Vám to nebude líbit, vy jste ujel od nehody. Pokud to bude vyšetřovat policie, určitě dostanete sankci za ujetí od nehody.
Majitel požaduje 2500Kč, a na Vás je, zdali s ním usmlouváte cenu, nebo dodatečně OBA sepíšete záznam o dopravní nehodě, nebo odmítnete plnění a pak to bude šetřit pojištovna. Ale musím Vás pochválit, že jste zbaběle neutekl a zanechal na sebe kontakt.

Dochy

kapitán: „policii volejte vždy, pokud při nehodě dojde k jakékoliv škodě na majetku třetí osoby například k poškození zaparkovaného vozidla, oplocení rodinného domu, náraz do sloupu veřejného osvětlení apod.“ Ta třetí osoba je zkrátka používaný termín pro osobu, která se nehody fyzicky nezůčastnila, ale byl poškozen její majetek. V tomto případě je to holt majitel bouraného vozu. Stejně mát epovinnost volat policii např. pokud se zrazíte na křižovatce a jedno auto (buď vaše, nebo auto druhého řidiče) je z půjčovny. Nehody jste se zůčastnil vy a řidič druhého vozu, ale byl poškozen majetek třetí osoby – půjčovny.

Dochy

Odvolávám tu půjčovnu, podle informací co jsem našel tak kvůli půjčenému autu policii volat ze zákona nemusíte. Ale pokud vím, tak je požadavek na prošetření policií obvykle v podmínkách půjčoven.