panxnotdead

Automaty na kafe…

Jak to funguje? Hodnotí to minci podle tvaru nebo hmotnosti?

Nejlepší odpověď
WeeBear

Původně jsem chtěla přidat přímý odkaz na otázku Ondry07, který se ptal na rovněž, ale sama nerada vídám odkazy na „modrou lištu“, tudíž zkopírují přímou odpověď od Skeptika

Zřejmě podle tvaru mince. Uvnitř automatu je kontrolní mechanismus (na principu podmínek v programovacích jazycích) na třídění mincí, ten také dokáže vrátit přesnou částku. Kdyby to bylo jen podle hmotnosti, tak by to bylo značně složitější. Protože by musely být dva sektory a to na vhozené mince a pak na mince pro vrácení. Takhle je díky třídění možno použít vhozené mince i na vrácení. (dle mého názoru)

.. Snad mě neukamenujete, že dělám kopírku, ale přijde mi to jako vyčerpávající odpověď. 🙂

Další odpovědi
elektrikář

Sezor snímá železnou vložku která je v minci v každé je jiná kalibrace pokud nesouhlasí se vzorem automat minci vrátí. Jinak mají automaty magnet na vychytání čistě železných kotoučku a štěrbinovou mněrku v mincovém kanálku,Slabší kotoučky propadají. u starých automatů byl elektrícký spinač který se propjil přez poslední ve sloupci mincí. Po sepnutí obvodu se otevřela klapka zásobníku zboží a mincovníku . Mince pak propadly do kasy.

huxa

dle tvaru

Michal Kole

Může tam být i nějaká „optická závora“ nebo laserové měření reliéfu mince
i ta hmotnost mince může mít svou roli

XenieRo

Ahojky,uvažuju pro manžela kávovar. Co myslíte, je to vhodný dárek? A jaký vybrat? Máme výročí a ráda bych mu udělala radost :)