BenziBen

Proč špatně prohořívá uhlí v automatickém kotli?

Proč špatně prohořívá uhlí v automatickém kotli? V rodinném domku mám měsíc nainstalovaný automatický kotel Hana. Kolem hořáku zůstávají seškvařené kusy popela a z hořáku vypadávají částečně nespálené kousky uhlí, topím ořechem 2 Most. Máte někdo zkušenost, že by to mohlo být nekvalitním uhlím, nebo je to nějaká vada kotle? Díky za odpovědi.

Odpovědi
Alesh

Kontaktoval bych prodejce nebo ještě lépe výrobce. Popsal bych problém, ideálně i nafotil. Podle toho, co by ses dozvěděl, bys pokračoval dál. Šlo by třeba si od někoho „půjčit“ jiné uhlí? Protože pokud by ti to to jiné uhlí nedělalo, tak by bylo jasné, že je to tím.

Ronnie3697

Může to být vším možným. Moc vlhké palivo, nehodící se palivo, fouká tam málo vzduchu, moc vzduchu. Je typ uhlí, které používáte, v doporučených palivech kotle? Asi zavolejte, jak píše Alesh