lopotev

Autohypnóza

Myslíte, že s pomocí autohypnózy lze alespoň částečně změnit osobnost člověka nebo znatelně zmírnit poruchu osobnosti?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Autohypnóza, podobně jako Silvova metoda kontroly myšlení funguje na principu autosugesce a skutečně může významně ovlivnit osobnost člověka. Není to ovšem vůbec jednoduché, samotný nácvik může trvat řadu měsíců a vyžaduje hodně silnou vůli a odhodlání. Popsat to tady podrobněji nelze, takže něco ke čtení :
http://www.sil­vovametoda.cz/

Další odpovědi
Pájo

Ano. Pomocí autohypnózy lze pracovat s osobností člověka a upravovat jeho obavy, poruchy a řadu dalších – většinou negativních – bloků. A podpořit vše pozitivní, co se jen najde v jeho charakteru.

elvan

A dodala bych, že to ani tak není o podobě osobnosti, jako spíš o nějakých behaviorálních (rozuměj „týkajících se chování“) změnách typu překonání odporu ke studiu, zbavení se strachu z letadel atd. A souhlasím, je to velmi náročné a velmi odvislé od toho, kdo je a kdo není sugestibilní. Měla jsem hypnózu jeden semestr a jedna věc, kterou jsem fakt pochopila, že to, že to neni na počkání, na lusknutí prstem, pro každého a na cokoliv vhodná metoda.
Samozřejmě záleží na okolnostech, ale v tomto případě si myslím, že by měla lepší efekt terapie se zkušeným terapeutem, který případně ovládá i hypnózu a byl by ochotný tímto způsobem pomoci (ale nemyslím si, že by to uznal za vhodné, protože hypnózou se jenom přepíše vzorec chování či myšlení, ale příčina zůstává a může začít trápit jinde).

Pájo

Ano. Pomocí autohypnózy lze pracovat s osobností člověka a upravovat jeho obavy, poruchy a řadu dalších – většinou negativních – bloků. A podpořit vše pozitivní, co se jen najde v jeho charakteru.