Achaleus

Autobus Karosa řady B 7×x

Zajímá mě tohle (dost nepodstatné, ale zajímá) Starý autobusy Karosa řady B7×x měly v 80% případech otevřený víčko od nádrže, jestli bylo od nádrže. Myslim to na zadku v pravym tohu mezi oknem a motorem. Dík za odpověď.

Odpovědi
autacek

Asi to líp větralo, tipuju 🙂

Hlada

Pod víčkem vzadu je hrdlo pro nalévání chladicí kapaliny. Zůstávalo otevřené omylem. Palivová nádrž má víčko z boku pod podlahou.

lukas.zmizik

To je víčko od chladící kapaliny. Někteří ty dvířka otevírali aby lépe za jízdy proudil vzduch kolem motoru a těma dvířkama ven, ale moc to nepomáhalo. Slovenské verze karos mají na zadním krytu motoru vyřezané průduchy, což je lepší varianta.