karbo

Felicie nestartuje, co s tím?

Prosím o radu, protože si už fakt nevím rady.
Jedná se o felícii a startuje-nestartuje. Je to, jako by byla vybitá baterie, sotva točí, někdy jen cvaká, ale ta je nová a přeměřená zátěžákem, alternátor je dobrý – dobíjí, na starteru bylo zadřené ložisko, což jsem považoval za příčinu, ale po odstranění závady je to pořád to samé. Navíc když už to chytne, tak to sotva svítí, pak jako by to dostalo nějakou ránu z nebes a hned to naskočí na plné pecky. Zemnící kabely také OK, i přívodní + .
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
anonym

opravdu jsou kabely OK? kostra i přívod musí být max.
tím myslím i uchycení na kostru, kde může být problém

gecco

Toho může být hodně…
Na altíku – regulátor, uhlíky, sběrné kroužky, usměrňovač…
Můžou probíjet kabely (zavlhlá či proražená izolace…)…
___
Můžeš to dát do sucha a tepla pořádně vyschnout?

BANAN93

zkusil bych levnou opravu poťukat kladívkem startér – prý je tam občas prach z uhlíků ale vypadá to asi i na kostru

nějaký pojistky to má – podíval bych se na ně