dan1005ful1

Autobaterie

Dobrý den potřeboval bych poradit nějakou dobrou Autobaterii ktera něco vydrží měla by mít 12V 700Ah předem děkuji.
Doplňuji:
Omlouvám se chtěl jsem říct 700 amperů

Nejlepší odpověď
brillant

Neznám žádnou autobaterii, která by měla 700 Ah.

Další odpovědi
anonym

Mám poměrně dobrou zkušenost s Varta Blue (v jednom autě cca 5 let, nájezd cca 60 tis./r., bez starostí; ve druhém cca 4 roky, nájezd cca 8 tis./r., nabíjím před zimou).
Akorát předpokládám, že 700 Ah je přehlep, běžná kapacita je např. 72 Ah (cca 860 Wh).

mosoj

Koukám že nikoho nezajímá velmi důležitý údaj tzv. startovací proud !!
AKU s podobnými parametry najdeš dost. Je se ale třeba držet rozměrů
AKU, aby se do auta vešla ( pokud je to do auta).
Dnešní autobaterie jsou kvalitní téměř všechny a 7 – 10 let ti vydrží.
Nicméně typ na Vartu 75 Ah 750A nebo Banner 72 Ah 720 A. Vše dle normy EU !

http://www.au­todilycz.cz/zbo­zi/72ah-l-s-p-720a-starting-bull-278x175x190-ba-ba57233/75521/
http://www.zbo­zi.cz/?typ=pro­dukty&q=autoba­terie+varta+74ah#ut­m_source=sear­ch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_term=autoba­terie+varta+74ah&ut­m_content=pro­dukty
Doplňuji:
Dříve se ještě udával startovací proud dle normy DIN. Hodnoty v DIN byly nižší než v EU. Příklad. Pokud je tvých 700 A dle normy DIN , potřeboval by jsi proud dle EU vyšší a naopak ! Převod ale jsem již zapoměl. Dnes již bude všechno v EU.

honza19hk

700Ah nemám ani v tanku.