HerbiG

Auto s 1 výfukem a auto s 2 výfuky…?

má automobil s 2 nebo více výfuky nejakou výhodu nad stejným automobilem jen s jedním??

Nejlepší odpověď
romik01

Dobrý den.
u os.Automobilů jsou sériově dva výfuky většinou při vysokém obsahu nebo vyšším počtu válců.Pokud se jedná o dodělávanou úpravu tak to většinou nemá vliv na zvýšení výkonu spíš naopak.Tyto úpravy se provádějí při zvýšení výkonu motoru nebo jen pro lepší zvuk či design na úkor snížení výkonu a zvýšení hmotnosti automobilu.

Další odpovědi
mojitek

Vyhodu to zadnou nema.Tam jde spis o celou vyfukovou soustavu,jak je polazena celkove,atd.

Romik01 : pocet koncovek vyfuku neni zavisly na poctu valcu,nebo objemu motoru.To se nahrazuje prumerem. Viz. Bugatti Veyron (16valcu,objem 7993 ccm,vykon 1001 koní,toč­.moment 1250 NM ) -jedna koncovka vyfuku

Marunka

Jeden motor jeden výfuk rodělený někde vprostřed auta na dvě trubky. nic víc, nic míň.

GangstaHelper

Zajímavá otázka, budeme muset počkat na nějakého nadšence. Dávám hvězdu :)