Auto poškozené na krytém parkovišti obchodního domu pracovníkem úklidu…

Nechal jsem týden zaparkované auto v krytých garážích obchodního domu. Parkoviště je neplacené a nehlídané, na noc se zavírá, nikde není uvedena doba po kterou mohu vůz parkovat.
Po návratu bylo auto rozmlácené ze tří stran evidentně čistícím strojem (dle stop kolem auta a pod ním). Tuto skutečnost označila jako pravděpodobnou i přivolaná policie. Mám právo na odškodnění? Jak postupovat?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano nárok na odškodnění máte a to uplatníte proti majiteli parkoviště. Důkazní břemeno však je na vás a tudíž vy budete mít zřejmě problém s tím, abyste dokázal, že vám škodu způsobil zaměstnanec úklidu nebo nějaký vandal během otevírací doby parkoviště.

Další odpovědi
miki69

Naprosto přesně jsi to napsal