jiri2105

Auto nebliká doleva – co s tím?

Přestala mi blikat levá strana auta. Je slyšet rychlé cvakání ale na palubce nic a při výstražných taky nezabliká. Žárovky jsou ok
Doplňuji:
takže když cvaká tak je dobrej? Ale že mi ani na plubce levá nejde

Nejlepší odpověď
kropitko

Odešla Vám pojistka. Tak si jí vyměňte,to zvládnete sám,do servisu nemusíte.

Další odpovědi
Miroslavst

Tak jezdi jen na pravou stranu.
A jde do objímek proud? Mohl se někde uvolnit kablík-třeba rovnou u přerušovače.

A buď rád, že je to vlevo. Ukazovat rukou do pravýho okýnka by šlo při jízdě dost těžko, pokud by nešla pravá strana.

Re-Hu: Do servisu zajet nemůže, protože je na levé straně od silnice.

Ano, měl by být dobrý-tedy možná. Taky se mohl přepálit kontakt, ale relé je dobrý, akorát nespíná. To by chtělo proměřit. A že cvaká rychle je normální, protože nemá tu správnou zátěž. je na něm napsáno 2×21W a pokud je tam menší zátěž-tedy třeba jedna žárovka vypadne, začne blikat rychleji.
Doplňuji:
Tak jsme to dnes probírali v práci. Přerušovač je OK. Ten má jen jeden výstup. Když teda bliká vpravo, musí blikat i vlevo. Tím to není. Spíš bych to viděl na páčku pod volantem, popřípadě někde přerušený nebo vytažený kabel. Chtělo by to postupně proměřit.
Levá a pravá pojistka není, jsou jen blinkry, ale neznám auto a může to být i pojistkou, ale spíš ne.

ReHu

Já bych zajela do servisu, může to mít více příčin, které tady asi nezjistíme.
Doplňuji:
Já myslím, že se nějaký servis najde i po pravé straně silnice 🙂

Spiritus

jee to je v testech z autoškoly,jestli máš jeětě doma knížku tak se podívej:)

cukrar

měření pomůže, páč bez měření není vědění.
Pojistky jste kontrolovali?

jiri2105

Kdysi mi neblikala pro změnu pravá strana ale v přerusovaci necvakalo a neblikalo ale při výstražných pravý šly. Prostříkal jsem kontaktolem a vyřešeno.. Tohle je jiný, ani při výstražných levá nezabliká… Skusim si pujčit 100% relátko a uvidim… ale z prvního případu vidím že přerušovač má asi pro každou stranu kabel zvlášť..