Iskandar

Auta pro laiky.

Dobrý večer. Mám rád auta. Od mala jsem sbíral různé kartičky a sledoval auto-moto pořady. Vždycky se rád podívám na TopGear, ale když Clarkson a spol začnou mluvit do podrobná, tak přestávám rozumět. Jsem v autech nováček. Moc rád bych v dalších letech chtěl získat řidičák a poté si pořídit auto. Potřeboval bych proto poradit nějakou adresu nebo příručku, kde jsou všechny informace o autech. Např. co je točivý moment nebo 1.2 válec. Chci vědět o čem je řeč a dokázat diferencovat auta nejen podle karosérie. Děkuji.

Odpovědi
honza19hk

hodně toho je na wikipedii,nebo když mi napíšeš tak ti to také vysvětlím.Samoz­řejmě lepší to je ukázat přímo na nějakém autě co to je za součástku a k čemu slouží.

AndyT

Zkus nějaké časopisy např. AutoTip, TopGear( tam je komix s Jamesem Mayem a často rozebírá co jak funguje, třeba turbo apod.) a nebo jak byla zmíněná wikipedie, a nebo ještě nějaké odborné knihy.