JJp

Audio jacky? Prosím o pomoc.

Zdravím.

Mám tyto sluchátka (http://i.imgur­.com/jHtXAc3.jpg) a v notebooku mám jen 1 vstup na audio jack (nejspíš to bude 3,5mm).

Koupil jsem si toto (http://i.imgur­.com/oKPPepn.jpg) a pak sem teprve zjistil, že je to na něco úplně jinýho 🙂

Otázka zní: Existují takovéhle redukce i na 4 stejné (3,5mm?) jacky nebo jen rozdvojka – z 1 do 2? Respektive, dají se sehnat (ideálně v Praze)? Moc nevím kde hledat, ani jestli to jde…

Předem děkuji.
Doplňuji:
nejspíš jsem měl koupit toto ? http://www.al­za.cz/redukce-audio-3-5mm-d65965.htm ale ideální by bylo 1 → 4

Odpovědi
JájsemRaibek

jako sluchátka použiješ pouze ten zelený jack. Růžový je mikrofon.

gecco

´Redukovat´ tahle sluchátka naprosto nemá cenu – ze sterea 5.1 neuděláš…
😉
Do konektoru notesu prostě zapoj buďto F(ront) a nebo R(ear) – podle toho, jak budou sluchátka hrát lépe, to je celé…
Doplňuji:
K Doplnění:

NE!!!
To je rozdvojka jeden výstup → dvoje sluchátka…
😉
Není podstatný jen počet ´dírek´, ale taky, jak jsou ty dírky propojený uvnitř…
😉

Podle mne – nejjedodušší bude, když kontaktuješ prodejce toho notesu, aby ti správnou redukci dodal (jak už jsem ti psal v diskusi – taková redukce, která propojí sluchátka a mikrofon, není úplně obvyklá a běžná!!)…

Hlada

Rozbočka na víc jacků se nevyrábí, protože by v praxi neměla použití.
Jestli chceš použít mikrofon od sluchátek, musíš vědět, kde má notebook vsup pro mikrofon. Paralelním zapojením jacků to nejde. Jestli má pro sluchátka i mikrofon jen jednu díru, musíš použít samce s dvěma kroužky (TRRS) a signály rozdělit na dvě samice s jedním kroužkem (TRS), do kterých pak připojíš samce od sluchátek. Nevím, jestli se taková redukce vyrábí. Nejspíš to bude potřeba udělat. Zapojení není jednotné. Jsou dvě varianty zapojení, takže by bylo nejlepší podívat se do dokumentace.

JJp

JájsemRaibek, gecco — Potřebuju sluchátka i mikrofon ;) Takže tedy zůstaneme u toho, že 1->2 bude stačit, viz. http://www.al­za.cz/redukce-audio-3-5mm-d65965.htm :) Ale otázka, zda dělají i na 4, by šla stále zodpovědět ;)

gecco

Aha… Tak to ale potřebuješ nějakou speciální redukci k tomu notesu (do ní jako sluchátka zapojíš F nebo R a mick) – taková redukce ale, obecně (a pokud vím) neexistuje – stereo potřebuje 3 kontakty (což je klasický stereojack), k tomu mick ´aspoň´ jeden další – takže ta redukce (konektor v notesu) musí mít nejméně 4 kontakty…

cochee

Ale tahle druhá rozdvojka je taky na něco úplně jiného. Musel bys mít kartu s 5.1 zvukovým výstupem. To prostě žádnou rozdvojkou neuděláš. Taky ani žádná neexistuje.