Mofli

Atypická rohová vana nebo klasická vana?

Znám několik lidí, kteří preferují „moderní“ rohovou vanu. Já v tom nevidím žádný plus. Nelíbí se mi. Je to teď trendní nebo má nějaké výhody? Co preferujete vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
ReHu

Já hledala hlavmně vanu, do které se natáhnu.
A také jsem si chtěla sednout, abych se mohla pěkně namydlit nebo si oholit nohy a nesedět přitom ze 3/4 ve vodě.
Proto mám rohovou s tím sedacím koutem.

Další odpovědi
www

Vycházej z prostorových možností a toho, co se ti líbí, připadne praktičtější ap. Ostatní jsou jen subjektivní názory, častěji však kecy, maskující třeba to, že „to má soused“ 😁.

Opravdu je to spíš trendová záležitost, ale jsou případy, kdy je rohová vana vhodnější. Do menší koupelny se tak dá dostat prostornější vana, tedy s větší délkou. Ve skutečnosti toho místa ale zabere více, než klasická obdélníková vana. Nabídka je hodně široká a vybírat se tak dá podle konkrétních potřeb a možností. Určitě by se člověk neměl řídit jen podle toho, že takovou vanu někde viděl a chce ji mít také. Vycházet se musí z toho, co jeho koupelna snese. Takže ani rohová vana nemá nějaké obecné plus.

Mapel

Pokud je dost místa, tak je výhodnější rohová. Výhody už popsala ReHu.

instalatér

Zdravím. Vždy když se rozhoduji , tak si dávám plus a mínus. Tak že rohová vana plus:můžu si sednout do rohu a umýt si pouze nohy. Mínus : velká spotřeba vody , zabere hodně místa , špatně se udržuje – u těch 150 x150 si musím vlézt do vany když ji chci vydrhnout. Snad jenom ty 160/170 × 110. Zákazníkům nedoporučuji stojánkové baterie na vaně a nebo madla. (viděl jsem spoustu zničených van)Naopak doporučuji , aby se domluvili s prodavačem jestli si můžou do vany na prodejně sednout.(samozřejmě sundat boty) Každému nemusí vyhovovat úhel ,,zádové" stěny. U rohové pouze mělké rohové sedátko. Ne hluboké! Nejvíce montuji 170×70/75 a rohovou ROSA . Dobrá značka je Ravak

TominkaFuky

Dřív byla rohová vana znakem luxusu. Když měl někdo rohovou vanu, tak to už bylo :D Dneska je doba jiná. Podle mě, myslím tím, jak to mám já, jsou dneska v kurzu jednoduché vany, které jsou svou jednoduchostí luxusní. Moc hezké jsou volně stojící vany. Dovolím si upozornit na nabídku van od kaldewei. Jejich nabídka je naprosto luxusní.

Vercule

Je to tak… Já si ani nepamatuju, že by si dneska někdo rohovou vanu dával :) Dneska jsou v topu ty samostatně stojící vany. Na kaldewei mají moc hezkou nabídku. Vybírala jsem od nich a maximální spokojenost :)

petrdostal

Ahoj, my máme velkou rohovou vanu z https://www.a-keramika.cz/vany/ a je to super. Máme dvě malé děti, které se tak spolu mohou koupat. I pro manželku je to super, protože si může napustit plnou vanu vody a trochu si odpočinout. Já se ve vaně radši sprchuju. Pro mě koupání není.