Osbourne

Atlantický oceán

Nevíte někdo kdo první přeletěl Atlantik

Nejlepší odpověď
annas

Často opakovaným omylem je výrok, že Charles Lindbergh jako první přeletěl Atlantický oceán. Není to pravda. Charles Lindbergh jako první přeletěl Atlantický oceán, když v roce 1927 startoval z New Yorku a po více než 33 hodinách přistál v některém z hlavních měst kontinentální Evropy. Konkrétně v Paříži. V tomto byl první.

Atlantik ale poprvé přeletěli už před ním. Třeba v roce 1919 John Alcock a Arthur Brown přeletěli Atlantik z Newfounlandu do Irska. Myslím, že byli první, komu se to povedlo.

Jedna z informací, které jsem našla.
Doplňuji:
Popelko, čtu si Vaši odpověď. Přidala jste další informace – přelet s mezipřistáním 1919 (Read) a přelet směrem z Evropy 1928 (Němci).
Jinak se naše informace o Lindberghovi a dalších dvou shodují.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:7NZI­I6YVGQoJ:blog­.converter.cz/in­dex.php%3Fp%3D7­76%26c%3D1+kdo+prvn%C3%A­D+p%C5%99elet%C4%9Bl+A­tlantik&cd=4&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
1popelka1

První let přes Atlantik (z New Yorku do Lisabonu) s MEZIPŘISTÁNÍM se podařil v květnu 1919 Albertu C.Readovi.

V červnu 1919 John Alcock a Arthur Whitten-Brown vyletěli z Saint John na Newfoundlandu a přistáli u Clifdenu v Irsku.

Charles Lindbergh 1927 uskutečnil první SAMOSTATNÝ let BEZ MEZIPŘISTÁNÍ přes Atlantský oceán směrem z NY do Paříže; vzdálenost 5 800 km překonal za 33,5 h letu.

Roku 1928 byl severní Atlantik přeletěn směrem z Evropy – němečtí letci kapitán Hermann Köhl a Günther von Hünefeld a irský plukovník letectva James Fitzmaurice

Zdroj: http://www.mo­dellode.websnad­no.cz/Zavodni-a-dalkove-letouny.html

panenka

Zde v článku jsem se dočetla že Prvním člověkem který přeletěl ATLANTIK byl Charles Lindberg

Zdroj: http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/kosmonau­tika-prvni-muz-na-mesici-d49-/p_veda.asp?c=A080107_­112811_p_veda_wag