Athos, Porthos, Aramis a D'Artagnan. Jsou to jejich jména nebo příjmení?!

Pokud to jsou příjmení, jaké byly jejich jména a obráceně!

Nejlepší odpověď
marci1

"Vzorem pro vytvoření postavy d'Artagnana byl Charles de Batz-Castelmore, hrabě d'Artagnan (asi 1611–1673), kapitán mušketýrů francouzského krále Ludvíka XIV.
Athos

Pro postavu Athose posloužil jako vzor Armand de Sillègue d'Athos d'Autevielle (1615–1644), který byl rovněž mušketýrem. V románu jeho pravé jméno zní hrabě de la Fère. Athos je zhruba o deset let starší než ostatní jeho přátelé a je nejvznešenější z nich. d'Artagnana miluje jako svého syna.
Porthos

Porthos je v románu zprvu jmenován jako pan du Valon a později, když ve Třech mušketýrech po dvaceti letech získal baronský titul, jako baron du Valon de Bracieux de Pierrefonds. Je to obrovský silák a také tak trochu chvastoun. Jeho postava byla vytvořena podle skutečného mušketýra jménem Isaac de Portau.
Aramis

Aramis má v románu vlastní jméno abbé d'Herblay nebo rytíř d'Herblay. Ve Třech mušketýrech ještě po deseti letech je znám jako biskup z Vannes a po návratu z exilu též jako španělský šlechtic, vévoda z Alamedy. Je to nejtajemnější muž ze všech čtyř přátel, později významný člen řádu Tovaryšstva Ježíšova (jezuitů) a člověk schopný spřádat velké intriky. Jeho postava byla vytvořena rovněž podle skutečného mušketýra, který se jmenoval Henri d'Aramitz.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/T%C5%99i_­mu%C5%A1ket%C3%BD%C5%99i

Další odpovědi
anonym

Vzorem pro vytvoření postavy d'Artagnana byl Charles de Batz-Castelmore, hrabě d'Artagnan (asi 1611–1673), kapitán mušketýrů francouzského krále Ludvíka XIV.
Pro postavu Athose posloužil jako vzor Armand de Sillègue d'Athos d'Autevielle (1615–1644), Porthos je v románu zprvu jmenován jako pan du Valon a později, když ve Třech mušketýrech po dvaceti letech získal baronský titul, jako baron du Valon de Bracieux de Pierrefonds. Je to obrovský silák a také tak trochu chvastoun. Jeho postava byla vytvořena podle skutečného mušketýra jménem Isaac de Portau.
Aramis má v románu vlastní jméno abbé d'Herblay nebo rytíř d'Herblay.
A pozpátku je to:Sohta,Sohtrop,Si­mara a Nangatrad.