Rokio

Aspergerův syndrom je psychiatrická porucha, nebo stačí jenom psycholog?

Co myslíte? Nebo je vhodné vyhledat jiného pracovníka?

Nejlepší odpověď
briketka10

Diagnostika Aspergerova syndromu,
je plně v kompetenci dětského psychologa, nebo psychologa klinického
http://www.spek­trumzdravi.cz/as­pergeruv-syndrom-a-jeho-projevy-v-detstvi-i-dospelosti

cocche

Děkuji Ti přesně to co píšeš po kom je pojmenován ten syndrom je
napsáno i v mém zdroji:

Aspergerův syndrom získal své jméno po vídeňském pediatrovi, Hansu Aspergerovi, který jej poprvé v roce 1944 popsal. U některých svých
dětských pacientů si všiml zvláštního chování. Ačkoli šlo o děti s
normální úrovní inteligence, které zvládaly jazyk, v kolektivu přesto
nebyly schopné fungovat.

Další odpovědi
cochee

Syndrom není aspergerový, ale Aspergerův, protože je pojmenován po lékaři. Je to forma autismu, takže patří do péče psychiatra.

Dopl: quentos mi sice dal palec, ale pravdu asi bude mít briketka, hranice psycholog/psychiatr asi bude široká.