7KATKA7

Asi všichni z matematiky známe pořekadlo a plus b to celé na druhou rovná se…

Asi všichni z matematiky známe pořekadlo a plus b to celé na druhou rovná se… Když budeme mít v této závorce opět a plus b a to celé bude umocněno na patnáctou, které tvrzení bude pravdivé? a)v tomto případě neexistuje vzoreček, kterým by se dal rozvoj vypočítat b)výsledkem bude rozvoj, ve kterém bude figurovat 32 sčítanců c)výsledkem bude rozvoj, ve kterém bude figurovat šestnáct sčítanců

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o pořekadlo, ale pravidlo. Děkuji? Prosím?
Doplňuji:
Homére, děkuji. Přesněji měl být uveden vzorec, nikoliv pravidlo.

Další odpovědi
HOMER

V matice je všechno možné,řek bych že to bude c)16
protože (a+b)na2 je a na2+2ab+b na2 o jeden sčítanec více než je mocnitel,takže o jeden víc než 15 je 16.

Nene,Spiritus,ne­jedná se o Pythagorovu větu,ale o vzorec,který se používá u lineárních rovnic,a vůbec u všech podobných matematických operací,kde se počítá s neznámými.

7Katko7,chtěl bych tě požádat.. Až dostaneš výsledky testu,nebo na co to máš,napiš nám sem ty správné odpovědi,ať si to můžeme taky opravit :D

Spiritus

nejde ani o porekadlo ani pravidlo ale o pythagorovu vetu…

mosoj

pro Spiritus: Co takhle nechat té marjánky ??

kropitko

psala,že už nehulí!?

mosoj

Já nevím jak Vy, ale to jsme se to učili v algebře !!
Mockrát jsem Vám pomohl, ale berete to jako samozřejmost. Souhlasím s „kropitko“ a „anas“.

kropitko

už několikrát jsem se ptala,co to je za otázky,proč se nesnažíte aspoň na nějaké přijít sama. Tím že získáte odpověď tímto způsobem,vám sice pomůže v tuto chvíli,ale ani pořádně nebudete vědět proč to tak je. A jak píše Annas,neděkuje­te,neprosíte.

HOMER

kropitko,odkud je teda ta otázka,když na ni nepřišla sama?Myslel jsem,že odpověď zná a pouze zapomněla zařadit otázku mezi hádanky.

kropitko

Tyhle a jim podobné otázky tu klade občas i někdo jiný,kolikrát se tu ukážou třeba i od tří různých lidí…takže sama je nevymýšlí. Je to zřejmě nějaký test do školy..:-)

HOMER

Nemůžu si pomoct,ale musím reagovat.
Je sice pravda,že by alespoň občas u ťechto otázek mohlo dojít k doplnění správné odpovědi,a nebo poďekování za ni,ale na druhou stranu je tohle ta pravá stránka,kam se takové otázky píšou.Není tedy trochu přehnané,za ně někoho odsuzovat?Navíc zrovna tahle otázka je zajímavá.

kropitko

Vy jste to nepochopil,otázka je super,jde o to,že já když se ptám na něco co nutně potřebuji,tak jsem vděčná a šťastná,že mi někdo pomohl. To pak nevím,jak těm lidem,co nejlépe poděkovat. Pak pokládám otázky,které nejsou pro mě ani tak důležité,ale přesto poděkuji třeba i jen tou nejobyčejnější formou,že dám paleček.

annas

Přece internet a stránka Odpovědi nejsou kvůli tomu, abychom za někoho řešili otázky do soutěží a kvízů. Kdyby šlo o jednu dvě otázky, neříkám, ale z dotazů Katky se stala pravidelnost. Soutěžím, jen když převážnou část odpovědí znám.
Když už chci, aby mně někdo pomohl, sluší se slušně požádat a poděkovat.