Asi víceméně pro ženaté,i když.....

Bylo by možné,že vaše žena má s penězi,o kterých se domníváte,že o nich neví,své plány?
Doplňuji:
Tak takto: S vašimi ulitými,o kterých se naivně domníváte.....

Nejlepší odpověď
annas

Proč si muž ulil peníze? Záleží na výši částky. Ale kdyby je žena našla, domnívám se, že by se měla na jejich původ či použití zeptat. Pokud tomuto svodu podlehne, nemůže být čestná.

Samozřejmě záleží na vztahu mezi těmi dvěma.
Znám podobnou situaci. Vím od svého známého, že jeho manželka mu zatajovala svou výplatu – jednou ji někdo okradl, jindy zapomněla peněženku v obchodě, za další byla nemocná, takže v zaměstnání nedostala výplatu, občas prý někomu půjčila… Výmluvy. Odnášela z bytu i jiné cenné předměty, které muž moc neregistroval. Stejně se rozvedli. Źena si hned po rozvodu koupila družstevní byt… Proto se domnívám, že se najdou ženy, které moci peněz podlehnou…

Další odpovědi
mosoj

Tak v naší rodině je to trochu jinak. Je to asi tím, že jsme byli obá vždy zaměstnaní a s podobnými platy. Nyní jsme v důchodu a zase si obá přivyděláváme.

Kolik brala manželka jsem nikdy přesně nevěděl a ona totéž o mě. Kolik má na účtu přesně nevím a ona o mě totéž.
V současné době já zajišťuji chod domácnosti
co se týká běžné údržby a energií. Taktéž většinou financuji provoz auta protože ho nejvíc používám. Manželka zajišťuje jídlo a provoz domácnosti. Pokud kupujeme něco většího vždy se dohodnem kdo to zaplatí a nebo jestli se složíme. Ostatní náklady si platíme každý sám, ale nijak to nesledujeme.
Je vždy na tom druhém jestli na něco tomu druhému přispěje. Myslím že to funguje lépe, než když jsme dávali peníze na jednu hromadu. Každý máme svoje peníze na svém účtu a tomu druhému do toho nemluvíme.
Dává to pocit svobody. Na druhé straně musí být obá zodpovědní. Zajištění živobytí a domácnosti musí být na prvním místě.

led

Prirodzene, že má.
Čo by to bolo za muža, keby nemal uliate nejaké peniaze na milé prekvapenie svojej manželky.
Kto tak nerobí, neech hodí kameňom (dúfam že až na Slovensko ten kameň nedoletí) 🙂

Doplňuji:
Som rada, že poznám ďalšieho muža bez tajného fondu.
A s tým kameňom to stálo za pokus. Doletel až k nám…

dudu

Snad je moje paní nějaká bílá vrána, ale je fakt, že se o rozpočet naší domácnosti téměř nikdy nezajímala. Během manželství máme pouze jeden účet a pokud nějaké finance tzv. zašiji, vždy ve společném zájmu a je pravda, že bez jejího vědomí často investuji i částky přesahující desetitisíce. Většinou úspěšně takto opatřuji prostředky na naši společnou dovolenou. Ne vždy je však posvícení, takže např. loni jsme se postili, ale letos mohu zafinancovat pobyt v Tunisku. Vše záleží na vzájemném poznání a důvěře prověřené téměř čtyřmi desetiletími.

Bumbes

Moje žena má se svými penězi vždy svoje plány, a mne to upřímně vůbec nezajímá…

S mými „ulitými“ žádné plány nemá, protože žádné „ulité“ fondy nemám, ani nemám potřebu si takové tajné kasičky vytvářet.
Je to jednoduché když peníze mám, tak buď dám, nebo nedám; a když peníze nemám, tak nemůžu rozdávat…
Doplňuji:
RE: led

Házím pomyslným kamenem!

BEAES

Myslíte, peníze, které má ona někde zašité? To určitě může mít, třeba myslí na zadní kolečka, popřípadě chce svého manžela překvapit, třeba k výročí-nějakou pěknou dovolenou, nebo koupí auta atd.
Je to napsané,tak nějak šalamounsky, ale pochybuji, že by měla plány s penězmi, o kterých neví!