Asi spíš otázka pro starší, pardon moudřejší, pány. Také jste byli "trapiči nízkých kubatur?!

Také jsou vám blízké pojmy jako "odtrh, pecka, fóra" a podobně. Také jste snižovali hlavu broušním na skle? Také jste se za fichtlem něco naběhali, když ten syčák nechtěl chytnout? Také jste někde (třeba v bývalé pískovně) ihned po příjezdu sundali plechy (aby nebyla mašina zbytečně těžká), sundali výfuk (aby to mělo ten správný výkon) a potom hup do terénu? Také jste občas chytnuli silniční lišej? Také jste si půjčovali benzín z tátova auta (on by vám ho určitě dal, tak proč ho zatěžovat zbytečnostmi)? Také jste při závodech za řídítkami leželi, aby jste snížili odpor a zvedli rychlost o 2km/h?

Bylo to sice kolikrát o hubu, ale nikomu se nic nestalo (silniční lišej je v tomto případě nemoc z povolání) a já na to mám krásné vzpomínky.

Odpovědi:

Bronzový

Jojo, napřed Jawa 05, a potom Simson - enduro. Vzpomínám moc rád:-)

Ach jo, to byly krásné časy.

Zlatý

A ta sranda,jak nás VB nahánělo se žigulíkem po polních cestách i necestách. Já měl silný stroj Jawetu,která dokázala fičet až 80 km (z kopce) .Mohl jsem jet i více,ale bowden tachometru to nevydržel.A držkopád? Kupodivu jen jeden,ale ne nadržku,nýbrž na koleno - o pařez. Krásné vzpomínky a už připravuji depo závodních strojů pro své vnuky (10 a 12 let).

Zlatý

Nejenom odtrh,ale i předstih samozřejmě na desetinu mm-a pak ta stopětasedma a pak i třiapůle jela jak zběsilá.Vejfuk jsem kuchal jenom částečně kvůli lepšímu zvuku.Blbý je ,že tyhle mašiny (Čízy 175,350 a Californiany) v pěkným stavu už se sehnat nedaj,a když ano tak za nehorázný prachy.Dneska už se za nadupaným japoncem nikdo ani neohlídne,ale za precizně udělanou Čízou nebo Jawou jooo ;-)

Stříbrný

3x se mi podařilo fichtla utopit. o silničním a štěrkovém lišeji ani nemluvím.krom toho blbnu na něm ještě te´d,ale už ne tolik.Za mládí se řetěz spravoval pořád,2 spojka.
vidlice je taky svařená a vejfuk jsem utrhl o pařez.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.