bolak

Asi před půl rokem byl v nějakém pořadu umírající chlápek, nevíte jak se jmenoval?

Byl v nějakým časosběrným cyklu, kde sledovali (a natáčeli) průběh jeho nemoci. Nevím už jestli měl něco se svalama nebo s nervovým systémem, ale na prvním videu byl celkem v pořádku, na druhým o 3 měsíce později už zadrhával v řeči, na dalším už seděl na vozejku a mluvil o tom jak za nějakých 3–4 měsíce ho budou muset krmit, pak přestane ovládat měchýř a stolici a nakonec bude na přístrojích který za něho budou dýchat. Teď nevím jestli to vysílala nova (tn.cz) nebo jiná televize, ale chtěl bych vidět jak to s ním dopadlo, jestli to bylo skutečně tak jak říkal. Vzpomene si někdo na kterých stránkách to video viděl, co to bylo za nemoc nebo jak se ten člověk jmenoval?

Odpovědi
marci1

Asi máš na mysli 7 dílný časosběrný dokument ČT „Život se smrtí“.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/105290118­87-zivot-se-smrti/4122351­00151001/

bolak

marci1: já myslím že ne, protože první díl (začátek choroby) byl nejspíš tak před rokem, a ten seriál je z roku 2014

navíc si skutečně myslím, že ty jeho poslední léta či měsíce života byly dokumentovaný v rámci televizního zpravodajství, byl to vždycky jen 5 minutovej úryvek o nějakým pánovi (35–50 let), a za 3 měsíce se objevil v dalším 5 minutovým šotu a tak, tedy že to nebyl skutečně nějakej televizní seriál, ale jen opakované nakouknutí do pacientova života bez nějakýho programovýho itineráře