stana73

Asi dloubnu do vosího hnízda-co říkáte té „stávce“ lékařů? Kdo si může v zaměstnání takhle diktovat? Mají na to právo?

Našim dětem asi budeme muset studie financovat,budou se muset sami zasloužit o dobré místo v zaměstnání-nejslabší má padáka.Je mezi těmi lékaři opravdu většina kvalitních?A co praktičtí lékaři,nemají větší znalosti a nejsou vystaveni riziku?Hodnotí někdo názory pacientů na lékaře?
Doplňuji:
Na co si platíme soc. a zdravotní pojištění?

Nejlepší odpověď
iceT

Jeden můj známý trpí nějakou chorobou,v jejímž důsledku se mu nedostává patřičného prokrvení a měl by jít na operaci.On se té operace dost bojí,přestože mu časem hrozí,že přijde dolní končetiny.Nako­nec,když už absolvoval všechna vyšetření,rozhodl se,že nebude otálet a půjde pod nůž.A co se nestalo?Doktor,kte­rý první o operaci začal,se k zákroku neměl,že prý problém je někde jinde.Změnit lékaře asi nemá smysl,jelikož mu bylo naznačeno,že aby se mu dostalo náležité pozornosti,měl by přinést prezent,asi chápete co…Jemu se takové jednání příčí a dostal nabídku jít se svým problémem až do Prahy,ale taky byl upozorněný,že pokud tak učiní,tak tady si už u žádného doktora neškrtne a musel by do Prahy i pro léky.

Myslím,že přísaha je jednou přísaha a ta Hippokratova zvlášt,ale dnes na to asi nikdo nebere ohled,a pacienti se tak vlastně stávají rukojmími zcela zbytečně.
Doplňuji:
Na dvě věci:na nic a na ho*no…

Další odpovědi
mosoj

Nikdo, a oni to ví.
Jenom se odhaluje česká morálka a svědomí. Krédo našich doktorů " Stávkovat jako v kapitalismu a používat zákony jako v socialismu ( narážím na požadavek přijetí všech lékařů zpět do zaměstnání i když už je všude nechtějí- kdo to jako má nařídit ředitelům nemocnic).

Bohužel – kámen je to veliký a vláda si moc dupat nemůže. Skákat podle pískotu by ale také neměla.

Jděte už do háje s tím oháněním se placení pojištění. Nikoho to stejně nezajímá a s daným problémem to nemá nic společného.
Že se vás nikdo nevšimne poznáte až když budete nemocní a chuť na účinné léky si nechte zajít. Buď vám o nich nikdo nepoví nebo je většina z nás nezaplatí.
Chtěli jsme kapitalismus – tak ho máme.

led

Celá táto akcia je vlastne pokusný balónik, pokiaľ až možno ísť.
Vojaci tomu hovoria prieskum bojom.
Zaujímavá by bola informácia, kto za tým všetkým stojí a prečo.
Ale asi pravda… „to se nikdo nedoví, ty můj kvítku medový“…