Danča84

Asi blbá otázka, ale proč se nesmí koupat ve vodě, kde jsou sinice? Čím člověku tak škodí?

Jediné co mě napadá, že je ten zelený sajrajt odporný, tak se toho všichni (normální) lidi štítí – mě nevyjímaje. Ale co z toho může být za nemoci, kdyby do té vody někdo omylem spadl, třeba z loďky? Vyrážka, teploty, průjmy, nebo co?

Nejlepší odpověď
tom004

Stejně jako baktérie, dokáží i sinice tvořit celou řadu velmi jedovatých látek – toxinů, nebo mohou fungovat jako spouštěče alergické reakce – alergeny. Pro ryby pak je jejich přemnožení nebezpečné nejen z hlediska tvorby toxinů, ale i proto že v době přemnožení sinic dochází přes den k silnému okysličování vody a přes noc zase pro změnu k silnému odkysličování, jelikož sinice v noci kyslík neuvolňují, ale naopak spotřebovávají, stejně jako jiné fotosystetizující organismy.

Zdroj: http://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=398

Další odpovědi
www

Pokud tam spadneš z loďky a nevypiješ při tom půl rybníka, je dobré se někde opláchnout vodou bez sinic a nemusí se ti stát vůbec nic. Navíc, ne všechny sinice jsou jedovaté 😉