Frofo

asexualita X frigidita

Prosím nějak stručně jaké jsou rozdíly mezi asexualitou a frigiditou. Nejedná se o to samé?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Wiki:

Hypoaktivní porucha sexuální touhy neboli frigidita (z lat. frigidus, chladný) je porucha sexuální funkce, vyskytující se především u žen a spočívající v pohlavní chladnosti. Projevuje se v malé sexuální aktivitě, nezájmu o pohlavní styk, v necitlivosti pohlavních orgánů a neschopnosti vzrušení a orgasmu. Může mít psychické nebo fyzické příčiny a může být vrozená či získaná (například složitým porodem, potratem, apod.).

Asexualita je označení absence sexuální touhy nebo absence sexuální orientace, případně obojího současně.

Absence sexuální orientace znamená, že osoba není nikým eroticky přitahována (muži ani ženami, dětmi, zvířaty atd.), což však nevylučuje sexuální touhu (po genitálním uspokojení), schopnost a potřebu masturbace nebo sexuálního styku, který však může postrádat erotický rozměr.