dagry

Aromalampa

Četla jsem, že aromalampy, které nám tak krásně provonívají domov jsou vlastně zdraví škodlivé. POužíváte doma tyto voňavé lampičky? Já ano.

Nejlepší odpověď
anonym

jsou různé aroma lampy některé jsou pro zdraví dobré já používam hlavně solné
http://www.dotek-prirody.cz/aro­materapie/aro­malampy-kameny-difuzery-a-dodatkovy-sortiment
http://www.zdra­vionline.cz/p/Sol­na-aroma-lampa

Další odpovědi
hanulka11

Já ji nepoužívám, ale myslím si ,že hodně záleží na vůni, kterou si do ní dáte . Některé vůně mohou způsobit i bolesti hlavy. Ale pokud se správně esence naředí myslím,že je to příjemné. A hodně se to propaguje s bylinými výtažky.

Mili @

Já si osobně myslím, že daleko horší jsou čínské vonné tyčinky – ten kouř z nich mi připadá nějaký „halucinogenní“ …
Ale třeba kapka eukalyptu ve vodě podlé mého názoru osvěží vzduch a líp se dýchá…
Nebo bylinkové oleje, to už je něco jako inhalace…

Terryle

Záleží myslím hlavně na oleji – pokud je přírodní, neměl by škodit. Taky jde o to, jaká aromalampa to je, jak má vysoko misku na olej nad plamenem – pokud je moc nízko, může se olej připalovat a to dobrý není. Voda by prý neměla vřít, jen být teplá.
Různý syntetický náhražky olejů asi moc fajn nejsou. To samý se říká o vonných svíčkách a hlavně tyčinkách, u kterejch věřím, že to už být problém může… ale i ty si občas zapálím. Stejně na něco umřít musíme a jenom čmuchání tyčinek mě nabeton nezabije. Pokud člověk bydlí ve městě, tak do sebe nejspíš dostane mnohem víc svinstva normálně během dne…
Používám a mám moc ráda. Není nad to si večer uvařit konev čaje, pustit Doors a zapálit aromalampu s levandulí… :o)