EddieCZ

Kdo má v Evropě nejsilnější armádu?

Kdo má v Evropě nejsilnější armádu ?

Nejlepší odpověď
quentos

Rusko… už jen pro ten počet obyvatel… a podle http://www.eu­pedia.com/forum/thre­ads/23938-Top-10-Best-Modern-Militaries-Armed-Forces na tom nejsou špatně ani s vybaveností, zdroj ho ve světě řadí hned za USA

Další odpovědi
Mc Merkurion

souhlasím s quentosem,ale je otázka,podle čeho největší armádu hodnotit,armádu nedělají jen zbraně,ale celková schopnost vést boj,obranu země,zálohy,or­ganizovanost ( ve všech případech Rusko vede),ale víš,že naše armáda obsadila v žebříčku ze 106 30.místo? („…má například schopnost naverbovat až 4,9 milionu vojáků (a vojaček :) a nejen tím se jí podařilo předběhnout třeba armády Mexika nebo Severní Korey“)
viz odkaz:je tam tabulka TOP 35 armád světa
http://vlast.cz/ces­ka-armada-se-umistila-v-zebricku-35-nejmocnejsich-armad/

Beer4Real

San Marino

led

hodnotenie záleží podľa ktorých kritérií hodnotíte:
1 – personálne počet vojakov v aktívnej službe
2 – personálne počet aktívnych vojakov v prípade plnej mobilizácie
3 – technicky počet ľahkej techniky
4 – technicky počet ťažkej techniky
5 – technicky počet a rozdelenie vzdušných síl
6 – technicky počet a rozdelenie riečnych a námorných síl
7… x – ďalšie krutériá

a jedna na záver: počet vojakov (ozbrojencov, povolancov) v aktívnej a záložnej službe v percentách na počet obyvateľov, tu paradoxne vyhrávajú práve tie malé mestské štáty