ten který je

Archivace fotografií

Jaký je nejlepší způsob archivace fotografií.Když má někdo např. fotky z dovolené a nechce o ně přijít.Je dobré skladovat klasické fotky ve fotoalbu či vypálit na disk nebo ve flešce?Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Předpokládám že se jedná o archivaci digitálních fotografií v elektronické podobě.
Dlouhodobá archivace v elektronické podobě je problém. Vypalovaná CD – DVD mají omezenou životnost. Časem dojde k odpaření barviva a disk je nečitelný. Podle výrobce je tato doba různá 3 – 5 let, ale někdy mnohem méně. Takže pokud nemáte možnost si DVD nechat vylisovat je třeba tyto disky pravidelně přepalovat. Trvanlivější než disky R jsou RW. Takže fotky na kterých mi nejvíce záleží mám ještě v papírové podobě a založené v albu. Nejspolehlivěší i když také ne na 100 % je archivace na externím harddisku.
Profesionálové to dělají tak že kombinují několik způsobů najednou.

Další odpovědi
Miroslavst

Já jednou za čas vypálím cdčko jako zálohu a mimoto tak přibližně 2× do měsíce přepíšu flešku, kde mám rovněž zálohy dat-dokumenty, fotky apod.
Již mi to pomohlo když se mipos… systém a já musel znovu instalovat windows