Avatar uživatele
ten který je

Archivace fotografií

Jaký je nejlepší způsob archivace fotografií.Když má někdo např. fotky z dovolené a nechce o ně přijít.Je dobré skladovat klasické fotky ve fotoalbu či vypálit na disk nebo ve flešce?Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, anonym před 5169 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Předpokládám že se jedná o archivaci digitálních fotografií v elektronické podobě.
Dlouhodobá archivace v elektronické podobě je problém. Vypalovaná CD – DVD mají omezenou životnost. Časem dojde k odpaření barviva a disk je nečitelný. Podle výrobce je tato doba různá 3 – 5 let, ale někdy mnohem méně. Takže pokud nemáte možnost si DVD nechat vylisovat je třeba tyto disky pravidelně přepalovat. Trvanlivější než disky R jsou RW. Takže fotky na kterých mi nejvíce záleží mám ještě v papírové podobě a založené v albu. Nejspolehlivěší i když také ne na 100 % je archivace na externím harddisku.
Profesionálové to dělají tak že kombinují několik způsobů najednou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Já jednou za čas vypálím cdčko jako zálohu a mimoto tak přibližně 2× do měsíce přepíšu flešku, kde mám rovněž zálohy dat-dokumenty, fotky apod.
Již mi to pomohlo když se mipos… systém a já musel znovu instalovat windows

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek