štamgast

Archimédův zákon. Kdyby se z moří a oceánů vyndal všechen odpad-snížilo by to jejich hladinu?

Kdyby se z moří a oceánů vyndal všechen odpad-snížilo by to jejich hladinu?
Doplňuji:
Aspoň už víme co dělat když se budou topit první města v Nizozemsku…

Nejlepší odpověď
Quimby

Ano, kdyby se dokonce vyndaly všechny ryby, tak by ji to snížilo ještě více.

Další odpovědi
anonym

Jo – jen nechápu souvislost s Archimedem, nadlehčování odpadu (ani ryb…) hmotností vody o stejném objemu hladinu „nezvyšuje“…
Hladina se prostě zvýšena ponořeným objemem předmětu/ů.

anonym

Co takhle vypumpovat tu vodu.

a623682@drdr

Uz to tady bylo http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vytlak-vsech-lodi-na-svete-o-kolik-cm-jsme-zvedli-more-jak-se-to-da-vypocitat-pokud-znamten-vytlak