cvrkl

Aqua aerobik

Je možné, aby tento sport cvičil úplný neplavec? A jaké cviky se např. cvičí? Díky!

Nejlepší odpověď
kenyrts

AQUA AEROBIC je aerobní cvičení ve vodě (která sahá cca do 1/2 hrudníku). Je zaměřený na zvýšení fyzické kondice, redukci váhy a vytvarování těla. Odpor vody je v závislosti na rychlosti prováděného pohybu 4 až 42 krát vyšší než odpor vzduchu a tím zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly.
více viz link:

Zdroj: http://www.aqua-aerobic.cz/co-je-aqua-aerobic.asp

Další odpovědi
spooky

určitě.
Rozhodně se tam nedělají žádné prvky s hlavou ve vodě. Takže utonutí rozhodně nehrozí. Navíc je po celou dobu s vámi cvičitel. A cvičit ve vodě je rozhodně příjemné, sama jsem vyzkoušela a může jen doporučit.

afro.minerva

Já myslím, že ano. Při Aqua aerobiku dostanete okolo pasu takový plovák, který vás nadnáší. Navíc se ve vodě jakoby chodí s ohnutými chodidly do fajfky. Cvičí se také v mělké vodě, takže utopení určitě nehrozí. Je to fajn cvičení, protože se u toho nepotíte, jako na suchu.