pája139

Jak na apostrofy v Pascal Free?

Koupila jsem si knihu „Programování pro úplné začátečníky“ od Radka Hylmara, a když jsem se dostala ke kapitole, kde se mělo psát v Pascalu, tak když jsem tam napsala to, co bylo i v knížce, tak mi ale pak psalo chybu, že apostrofy tam nejsou povolené… můžete mi někdo prosím poradit co s tím, aby mi to fungovalo tak, jak má?

Mám napsat toto:
program vypis;
begin
writeln(‚Už nejsme začátečníci!‘);
readln;
end.

Ale píše mi to Error: Can´t create object file: …
a pak ještě Fatal: Can´t create execurable …

Odpovědi
arygnoc

pozor na to – treba rozlišovať medzi znakmi ' ([alt]+[3]+[9]) a ` ([alt]+[9]+[6]).

správné je používať ' ([alt]+[3]+[9]).

😉

Alesh

A toto ti funguje?

var Text1: String;
begin
writeln(‚Zadejte své jméno a stiskněte Enter‘);
readln(Text1);
writeln(‚Vaše jméno je: ', Text1);
writeln('Pro ukončení stiskněte Enter‘);
readln();
end.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Free_Pascal