panenka

Aplikace internet explorer nemůže stahnout

Přesně tohle se mi ukazuje když jsem si dneska od kamarádky chtěla otevřít soubor po otevření se mi ještě objevilo:aplikace internet explorer nemůže otevřít tento server v síti internet požadovaný server není k dispozici nebo jej nelze najít akci zopakujte později.a v kolonce mi přelétá jakože zpráva do sešitu.už se mi to stalo jednou když mi posílali plány na dům poradíte mi co dělat děkuji pokud s tým dá něco dělat prosím o přesný postup

Odpovědi
kazisvět

Podle popisu odhaduji, že v emailu máte odkaz na soubor, který je použitelný jen na počítači Vaší kamarádky, ale odjinud se k původnímu souboru nedostanete. Kamarádka vám mohla například namísto souboru poslat jen zástupce souboru na ploše.
Doporučuji se s kamarádkou spojit a zjistit, kde je soubor na jejím počítači umístěn. Ze zástupce zjistíte umístění pravým tlačítkem myši – vlastnosti – cíl. Samotný soubor (nikoliv zástupce) pak dejte jako přílohu mailu a v pohodě soubor pak otevřete.