Avatar uživatele
annas

Antoine de Saint-Exupéry: „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné“. Šálí nás naše smysly?

Povyšujeme zrak nad sluch?

Přece se říká, že posloucháme hlas srdce, než že přihlížíme k tomu, v čem spatřujeme rozumné řešení. I rozumu nasloucháme …

Očima navazujeme kontakt, ušima posloucháme a snažíme se vzájemně si porozumět…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, anonym, vagra, iceT, Andělé, anonym, fcoop, anonym před 4550 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

Tento citát mě tak zaujal,že jsem se rozhodla si sehnat knihu a přečíst ji. Ted mě mrzí,že jsem si jí nevybrala do čtenářského deníku. Miluju kvalitní knihy,poučné myšlenky a přemýšlení nad nimi.
Je pravda,že by měl člověk naslouchat svému srdci a né dát jen na to,co vidí na povrchu pouhým zrakem.Naše vnitřní já nás nikdy nezklame a pokud sobě nasloucháme,jsme na správné cestě,která nás postupně zavede k cíli. Měli bysme být trpěliví a věřit sami sobě…
Těším se na knihu…:-)
Kerberus,děkuju 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Srdce nema oci … , nema ani usi. A presto jim vidime i slysime … pro me je to , co mi rika srdce vice nez rozum. Jsou v nem ( alespon tedy v tom mem ) , schovane city , pocity … , a na ty ja dam nejvice. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Je to pravdfa, používáme všechny smysly. Citát jde podle mě velice dobře ukázat, pokud se s někým seznámíme. Tam je první dojem velmi důležitý a občas se stane, že nám někdo neni až tak moc sympatický, po určité době však můžeme zjistit, jaký to je vlastně skvělý člověk a kolik má v sobě dobra a moudrosti. Dalším případem je zamilovanost. Zamilovaní nevidí chyby na svém partnerovi, ty většinou objeví až po nějaké době,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Jsou v lidském životě situace, při kterých i kdychom zapojili všechny naše smysly najednou, nebyli bychom je schopni správně pojmenovat. Jak poznat např. lásku ?
Vidět, slyšet, nahmatat, ani cítit není. Proto musí nastoupit „něco“, co pojmenoval autor Malého prince, srdcem. Přestože jde vlastně „jen“ o pohádku, obsahuje tato kniha celou řadu dalších moudrých myšlenek.

Na rozdíl od eLxe jsem přesvědčen, že je dobře, že byla lidem taková vlastnost dána do vínku …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

Hezky to zní, ale je to prostě jen citát z pohádky (ne, neni filosofická). City z nás můžou udělat snadno loutky…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek