annas

Antoine de Saint-Exupéry: „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné“. Šálí nás naše smysly?

Povyšujeme zrak nad sluch?

Přece se říká, že posloucháme hlas srdce, než že přihlížíme k tomu, v čem spatřujeme rozumné řešení. I rozumu nasloucháme …

Očima navazujeme kontakt, ušima posloucháme a snažíme se vzájemně si porozumět…

Nejlepší odpověď
Andělé

Tento citát mě tak zaujal,že jsem se rozhodla si sehnat knihu a přečíst ji. Ted mě mrzí,že jsem si jí nevybrala do čtenářského deníku. Miluju kvalitní knihy,poučné myšlenky a přemýšlení nad nimi.
Je pravda,že by měl člověk naslouchat svému srdci a né dát jen na to,co vidí na povrchu pouhým zrakem.Naše vnitřní já nás nikdy nezklame a pokud sobě nasloucháme,jsme na správné cestě,která nás postupně zavede k cíli. Měli bysme být trpěliví a věřit sami sobě…
Těším se na knihu…:-)
Kerberus,děkuju 🙂

Další odpovědi
anonym

Srdce nema oci … , nema ani usi. A presto jim vidime i slysime … pro me je to , co mi rika srdce vice nez rozum. Jsou v nem ( alespon tedy v tom mem ) , schovane city , pocity … , a na ty ja dam nejvice. -iv-

Drap

Je to pravdfa, používáme všechny smysly. Citát jde podle mě velice dobře ukázat, pokud se s někým seznámíme. Tam je první dojem velmi důležitý a občas se stane, že nám někdo neni až tak moc sympatický, po určité době však můžeme zjistit, jaký to je vlastně skvělý člověk a kolik má v sobě dobra a moudrosti. Dalším případem je zamilovanost. Zamilovaní nevidí chyby na svém partnerovi, ty většinou objeví až po nějaké době,

vagra

Jsou v lidském životě situace, při kterých i kdychom zapojili všechny naše smysly najednou, nebyli bychom je schopni správně pojmenovat. Jak poznat např. lásku ?
Vidět, slyšet, nahmatat, ani cítit není. Proto musí nastoupit „něco“, co pojmenoval autor Malého prince, srdcem. Přestože jde vlastně „jen“ o pohádku, obsahuje tato kniha celou řadu dalších moudrých myšlenek.

Na rozdíl od eLxe jsem přesvědčen, že je dobře, že byla lidem taková vlastnost dána do vínku …

eLx

Hezky to zní, ale je to prostě jen citát z pohádky (ne, neni filosofická). City z nás můžou udělat snadno loutky…