Banshee

Antivir zdarma x antivir zakoupený?

Je antivirus stažený zdarma z internetu méně spolehlivý než zakoupený? Jakto, že ho můžu mít zdarma nebo třeba za 1.500? To je docela rozdíl. Vysvětlí mi to někdo? I prodavač v obchodě mi řekl ať si ho radši stáhnu z internetu. Můžu se na něj spolehnout stejně jako na ten za 1.500?

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud chcete zabezpečit domácí počítač, zvolte antivir zdarma. Placená řešení nabízejí navíc většnou jen funkce, které běžný člověk nevyužije.

No, antispam má dneska snad každý poštovní program (Windows Live Mail, Thunderbird, apod.)
Kdo nepoužívá poštovní program a čte si poštu v internetovém prohlížeči, tak tam je mu v počítači nainstalovaný antispam na nic. A snad každý velký poskytovatel emailové schránky (Seznam, Hotmail, GMail, apod.) má nějakou antispam ochranu.

Firewall – ve Windows firewall je, pro domácí použití naprosto dostačující. Jen ve Windows XP je takový docela „ořezaný“, proto doporučuji v nastavení (Start-Ovládací panely-Brána firewall systému Windows) zaškrtnout možnost Nepovolovat vyjímky anebo tam ten seznam vyjímek vyčistit a nechat tam zaškrtnuté jen Nástroj Diagnostika sítě.
A zbytek prostě odškrtat, zvlášť teda u internetových prohlížečů (Internet Explorer, Firefox, Opera,…) a komunikačních programů (Skype, ICQ, apod.) – tam je riziko velmi vysoké, když mají povolené příchozí připojení (tedy připojení do Vašeho počítače) – takové připojení většinou bývá velmi podezřelé.

Pokud je to počítač, který je používán pro nedomácí a výdělečné použití, tam je nutné za antivir zaplatit. neznám žádný solidní, který by se takhle dal použít s výjímkou Microsoft Security Essentials, kde je to dovolené za podmínky, že podnik musí mít méně jak 10 takto zabezpečených počítačů.

Klasické free antiviry mají právě omezení, že mohou být zdarma použity pouze pro domácí a nevýdělečné účely (obě podmínky musí být splněny!).

Další odpovědi
dj.david1234

Dá se říct, že ano. Akorát ten zakoupený má více funkcí, ale ty více či méně ani nepotřebuješ.. Například ochranu prohlížeče… To už nějaký prohlížeč má zabudovaný v sobě 🙂

♥♥♥

Ahoj,
když máš antivirus zakoupený, tak chrání počítač o něco více, ale to spíše chrání stránky, kde tě i upozorňují, že je nějaká špatná, nebo před nějakými virovými dokumenty, ale to není potřeba, pokavaď nejsi člověk, který na počítači stahuje každou blbost atd. Takže opravdu stačí pouze ten základní antivirus, který tě bude chránit před základními věcmi. Doufám, že jsem alespoň trošičku pomohla, ahoj.