KdoSiOdJinud

Antivir pro symbian?

Zdravim, shanim antivir pro symbian – idelani stav by bylo kdyby šlo připojit telefon přes kabel k pc a nechat to projít softwarem z pc, protoze telefon mi vše nové maže… ☹ máte někdo zkušenost?
Doplňuji:

  1. ano videl – dokonce i na symbianu se memu znamemu stalo (ackoliv je to vysada androidu) ze odeslal stovky sms na velice draha cisla
  2. vim ze viry pro symbian neuskodi windows, ale jde o to, ze v telefonu mam nejakou neplechu a resim jak s ni pryc. Cokoliv nahraji do telefonu, jakoukoliv aplikaci tak telefon ji sam smaze

Nejlepší odpověď
anonym

antivir pro mobil je skutečně zbytečný … už tak pomalý přístroj by jím byl ještě více zpomalován, baterie by kvůli antiviru vydržela méně a přínos by nebyl nijak významný. To samozřejmě výrobcůn nezabrání aby i zbytečný antivir nevytvořili, nenabídly a netvrdili že jej potřebujete. 🙂 Takže ano existují, přesto nenechte se tak snadno ovládat rekamou a tiskovými prohlášeními antivirových společností. Jejich tvrzení často reálnou hrozbu vydatně zveličují … a jen proto, že antivirová společnost ohlásí že bez antiviru je daná platforma nebezpečná, ještě neznamená, že je to pravda.

ani proskenování paměťové karty klasickým počítačovým antivirem nemá příliš smysl protože antivirové programy pro windows řeší pouze hrozby které se windows týkají (a symbian nemá s windows díky bohu nic společného), viry určené pro windows jsou v symbianu, iphonu, blackberry nebo androidu (tj. zcela odlišném systému) naprosto neškodné. Touto metodou odstraníte nanejvýš viry které by mohly uškodit vašemu počítači když k němu telefon připojíte ale symbianu takový virus na kartě telefonu (spouštěný takřka výhradně přes autorun.inf) nemůže uškodit.

takže

DON'T PANIC!
Doplňuji:
pár firem které se rozhodli přiživit na virové panice tu je … třeba Kaspersky

http://store.o­vi.com/search?q=kas­persky+mobile+se­curity

nebo

F-Secure for Mobile
http://store.o­vi.com/search?q=%22f-secure%22+anti-theft+for+mobile

Další odpovědi
Gollumek.88

proboha, k čemu??? viděl si snad už někoho, kdo má telefon se symbianem, a dostal se mu tam nějakej vir…??

a propo, nestačí přes kabel připojit telefon a obsah telefonu proskenovat antivirem z PC?

Zdroj: http://forum.sym­bianportal.cz/vi­ewtopic.php?f=23&t=­189&start=0&st=0&sk=­t&sd=a