Desia

Antištěk ?!?

Da se nejak branit proti antisteku? Sousedovi vadil stekot naseho psa a proto si poridil ( http://www.con­rad.cz/plasic-psu-antistekac.k710003 ) Nas pes pobiha po zahrade a nevidim duvod proc by mu stekot mel vadit. Umis zarizeni 5m od zahrady a nelibi se nam ten ton, je dosti neprijemny pro deti. A proto se ptam zda se da nejak proti tomu branit, protoze soused psa nema a naschval umistil toto zarizeni k nasi zahrade…

Nejlepší odpověď
anonym

Tady je dobrá rada drahá. Pokud váš pes neruší soustavně noční klid ( od 22hod.do 6 hod. ráno-soustavně) nemá nikdo důvod k oprávněným stížnostem. Co si ale soused instaluje na svém pozemku, to je také jeho věc, pokud tím neporušuje dané předpisy. Někomu vadí i štěkání psa přes den, někomu stálé pískání antištěku. A pomáhá to? Štěká vás pes nebo ne?
Doplňuji:
Pokud je v návodu, že se antištěk nemá instalovat v blízkosti uší, tak tuto podmínku soused zřejmě dodržel, když si zařízení aktivoval na svém pozemku. Pokud jste zjistila, že antištěk nereaguje pouze na psí štěkot, ale i na jiné hluky, tak třeba připadáte svému sousedovi jako poněkud hlučná rodina a antištěk není zamýšlen pouze proti psímu štěkání. Pokuste se se sousedem o nějakou dohodu, jinak se mohou schválnosti stupňovat a neprospěje to k pohodě nikoho.

Další odpovědi
anonym

v návodu jsem četla že ton slyší jen psi,tak jak je možné že ho slyšíte i vy a děti?pokud ruší i vás tak se proti tomu určitě bránit můžete třeba zkuste zajít na nejbližší obecní úřad tam vám řeknou víc

ahold

A není to naopak opatření proti častému šťěkání vašeho psa?
To psi obvykle dělají, když není pán doma. Tak ani nemusíte vědět, jak dlouho ten soused vašeho psa musí poslouchat.

Reuef

jedine si nechat udelat znalecky posudek od hygienika ktery by zjistil jestli ten zvuk je zdravi skodlivy nebo ne a kdyby byl tak pak podat tr. oznameni

Desia

Nas pes rozhodne nerusi nocni klid, pres noc je doma a kdyz nikdo neni doma tak je taky doma a vubec nesteka po venku. Pejskovi je pul roku a je to maly plemeno. Rozhodne svym stekotem nerusi a v okoli maji take psy i ostatni sousedi.

Desia

kdyz si otevrete navod k obsluze v sekci „Ke stazeni“ tak tam je napsane: Integrované reproduktory vydávají zvuky o hlasitosti až 120 dB. Neumísťujte je do blízkosti uší.To by mohlo poškodit Váš sluch.
Rozhodne se me to nelibi protoze mam strach o sve deti a stezuji si ze jim ten zvuk vadi. Navic jsem zjistil ze zarizeni nereaguje pouze na psi stekot ale na hlasitejsi zvuky.

anonym

Pokud má váš soused antištěk na svém pozemku, tak to nebude pravděpodobně v blízkosti uší vašich nebo vašich dětí.