zjentek

antimykotika vnitřně ..má tahle léčba hodně nebezpečné následky?

zajímá mě, jak je tento způsob léčby účinnej a ostatní celkový dopady na tělesnou schránku ..jestli třeba za cenu odstranění plísně si antimykotiky neuženu jinej, mnohem závažnější moribundus, dík

Odpovědi
beer

Perorální antimykoika jsou v některých případech mnohem účinnější než masti. V pubertě jsem měl plíseň nehtů, a teprve perorální přípravky zabraly dokonale. Předpokládám, že tak tomu bude i dnes.
Dnes trpím kožní infekcí a coby diabetikovi mně nechce kožařka žádný vnitřní lék předepsat, i když se léčím již několik let a výsledek je minimální. Nepředepíše prý proto, že perorální přípravky velmi zatěžují játra, hrozí problémy s cévami atd.
Zdravému člověku by tedy neměly tyto léky nijak zvlášť uškodit, nicméně nejsou bez předpisu.