Liluš

Antikoncepce

vadi to hodne, nebo ma nejaky vliv to, ze nasadim antikoncepci treba dva dny potom, co mi zacala menstruace??

Odpovědi
Lucimia

téměř to nevadí vůbec, tedy pokud nechcete mít pohlavní styk bez jiné antikoncepce (např. kondomu) první týden cyklu. To by totiž hrozilo otěhotnění – selhání antikoncepce.
Pokud vydržíte týden nesexovat, pak už je vše v pořádku a jste plně chráněná.
Jinak vše nasjdete v letáku u antikoncepce.

panenka

Antikoncepce by se měla nasadit v den kdy vám začíná menstruace.Pokud uplynulo od užití méně než 12 hodin od doby,kdy jste měla tabletu užít,spolehlivost pilulky je zachována.Užijte tabletu,jakmile si chybu uvědomíte a následující tabletu užijte v obvyklou dobu.
Pokud ale uplynulo více než 12 hodin od doby,kdy měla být tableta užita,spolehlivost pilulky může být snížená.Čím více po sobě následujících tablet jste vynechala,tim větší je riziko narušení antikoncepčního učinku.Zvlášt vysoké riziko otěhotnění je tehdy,pokud jste vynechala tabletu na začátku nebo na konci balení.Užijte tabletu jakmile si opomenutí uvědomíte (i kdyby to mělo znamenat užít dvě tablety naráz)a následující tablety pak užívejte v obvyklou dobu.Během následujících 7 dní používejte navíc další antikoncepční opatření (např:kondom)