misicka2310

Antidepresiva – na co jsou?

Dobrý byla jsem u neuroložky a ta mě poslala konečně na ct a eeg mám s toho trošku strach ale napsala mi do papíru že když budou vysledky dobré tak mi předepíše léky byli tam nějaké 4 pismenka tak sem to našla a jsou to antidepresiva k čemu jsou dobré vím že na depresi ale já se necítím že bych měla mit depresi

Nejlepší odpověď
Bunnik

Existuje spousta skupin léků, které se dají označit za antidepresiva, vy tady konkrétně nic neuvádíte. Každopádně spousta antidepresiv se předepisuje i na jiné diagnózy než jen na depresi – např. bipolární porucha, úzkostná porucha, panické ataky, poruchy spánku… Těžko říct, proč vám je neuroložka předepsala, každopádně jste se měla zeptat, k čemu vám ty prášky pomůžou (když už vám to sama nevysvětlila, což měla).
Doplňuji:
Pro pondělí: Skutečnou depresí netrpí tolik lidí. To, že je někdo občas smutný (a někdo trochu víc nebo častěji), neznamená, že trpí depresí. Sice se říká „mám depku“, ale to je většinou nic s tím, co prožívají depresivní pacienti.

Další odpovědi
Michal

Ponechte to rozhodnutí na lékaři a při další návštěvě se zeptejte.

pondělí

99.9 % lidí trpí depresema,to 0.1 %,je v komatu.
jen ale velmi mal si to dokáže přiznat a nebo samo rozpoznat,a pak dochází k mezilidským malérům a hlavně psychosomatickým zdravotním problémům
takže pro vaší ochranu vám přeji dobrou chuť