sowa

Antibiotika v mase.

Proč se dávají zvířatům určeným na jatka antibiotika? V TV jsem se dozvěděla, že polská kuřata prodávaná u nás mají v mase 4× větší množství antibiotik, než je povoleno. A kolik je povoleno ?

Odpovědi
marci1

Antibiotika chovatelé kuřat podávají jako prevenci proti nemocem, aby rychleji přibývala na váze a mohly jít dříve na porážku.

arygnoc

antibiotiká vyčistia zažívací trakt od všetkých zárodkov a môžu tak zlepšiť príjem živín.
Produkcia mäsa sa môže zvýšiť o cca 10%.
Doplňuji:
Samba:

a si myslíte, že v ovocí či zelenine je toho bordelu menej?
Keby ste tak vedela, koľko kadejakých hormónov (najmä pohlavných, to je paradox, čo?) si konzumáciou „zdravej“ zeleninky a ovocia do tela vstrebávate!
no, ale jesť musíme.
každý volí, čo mu chutí.

anonym

Je to hnus, i proto to nejím.