Anténní zesilovač CB

K čemu slouží anténní zesilovač? Co to znamená v praxi??
Prosím ne odkazy.

Nejlepší odpověď
beer

Slouží k zesílení přijímaného signálu. To znamená, že uslyšíš i slabé stanice. Nejlepší zesilovač, jak ti řekne každý radioamatér, je kvalitní anténa – znovu doporučuji – poraď se s nimi !!

Další odpovědi
mosoj

Je to tak. Slouží k zesílení elektrického signálu na výstupu z antény. Zesiluje bohužel nejen signál ale i šum a ostatní balast. Roli zde pak hraje tzv. odstup signálu od šumu.
Nejlepší zesilovač je opravdu anténa ( tomu se tady moc nevěří), ale u instalace na autě moc voleb není. A také u zvuku zřejmě ten šum tak rušivý nebude.