Pájo

Anténní a satelitní rozvody po domě?

Máte prosím někdo osobní zkušenost s rozvody na anténu a satelit?
Dělá se na obyčejnou televizní anténu jeden svod – kabel, který stačí „vysmyčkovat“ v několika krabicích (jako sériové zapojení) nebo se musí ke každé zásuvce na anténu vést extra koaxial (jako paralelní zapojení)?
A jak je to se satelitním rozvodem? Kolik kabelů k zásuvkám na satelit, na čem to závisí. Může se jeden satelitní přívod – kabel propojit do více zásuvek nebo musí být zase pro každou zásuvku extra kabel až z půdy z rozbočovače…pot­řebuji zásuvky na TV/SAT cca ve 4–5ti místnostech. Prosím radu odborníků či odkaz na ně. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Jednoznačně u antény rozbočovač a do každé místnosti táhnout extra drát.

Zvlášť v panelácích. Jeden pod střechou se v tom pohrabe a pak nepůjde televize všem.

U satelitu je to trochu složitější

Na talíři součástka zvaná LBN a od toho vede kabel do satelitního přijímače. Ta součástka přemodulovává signál na nižší frekvenci (z Gigahertzů na megahertze)

Existují přepínače pro panelové domy co z jednoho konvertotu rozdělí signál pro celý barák.

Ono to vypadá trochu nepochopitelně, ale snažím se maximum informací vtěsnat do jednoho příspěvku

Další odpovědi
tom004

Dobré ráno.V odkazu je trochu teorie o možnostech.V levé liště je spousta dalších informací.Myslím si,že je to srozumitelné.

http://www.pa­rabola.cz/abc/za­pojeni_sat2/

Jo,a ta „součástka na talíři“,to pojmenování se mi líbí 🙂,tomu říkají transpondér.