Anténa k CB stanici

Podle čeho vybírat anténu k CB radiostanici??
Doplňuji:
Do auta

Nejlepší odpověď
beer

Jsou dost drahý, tak se nejdřív podívej v odkazu na položku „Než koupíte CB anténu..“
Podle mne se dá ale vyzkoušet i použití stávající antény pro radiopřijímač (s úpravami) Pokud najdeš nějakého CB-čkáře či radioamatéra, určitě ti rád poradí. Ono to chodí na nějakých 27MHz, takže úprava by neměla být nijak složitá

Zdroj: http://www.vy­silacky-navigace.cz/cb-anteny-kategorie-52-0.html

Další odpovědi
mosoj

Pokud nemáte na mysli anténu typu „yagi“ ( a to do auta určitě ne) tak je to jedno. Pak se používá všesměrová prutová. Takže zvolte nějakou délku která vám bude vyhovovat.
Obecně platí, čím delší tím lepší ( větší zisk).