zelí

Existují anorganické potraviny, které se dají jíst?

Existuje něco co se jí a není to organického původu (zvíře, houba, rostlina)? Napadla mě jenom sůl.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kromě jedlé soli mě napadá už jenom jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný) a cukrářské droždí (hydrogenuhličitan amonný). Jíst se dá i bentonit, ale není stravitelný.

Další odpovědi
annas

Potraviny = poživatiny, tedy to, , co je důležité pro naši výživu.

Patří mezi ně i " anorganické živiny, ku ktorým patria minerálne látky a voda.".

Voda se sice pije, ale pít = polykat nápoj, jíst = požívat, polykat pokrm.

http://www.bbcen­ter.sk/clanky/ve­da-vyskum-medicina-odborne-clanky/clanok/vy­ziva-cloveka/

arygnoc

desiatky éčok, od prvkov (včítane napr zlata a striebra) až po ich soli.
slúžia ako konzervanty, dochucovadlá a farbivá.

pokiaľ teda pokladáte soľ (dochucovadlo) za potravinu, tak isto musíte tieto látky pokladať za potraviny.

ako hlavná látka neorganického pôvodu ptijímaná v potrave (tj výživnej hmote) je voda, potom sú to (anorganické) oxidy uhlíka a dusíka.

pokiaľ viem, neexistuje potravina, ktorá je komplexne zložená z anorganickej hmoty (ak pominieme rôzne fágie, kedy ľudia konzumujú nestráviteľné veci), zato mnoho potravín obsahuje anorganické zložky.

takže nejaký stejk napr. z bridlice s pieskovou omáčkou sa nikde nepodáva.

;-Q